Groenpeil

Annen in Aa en Hunze

Buurt in wijk Wijk 00 Annen, gemeente Aa en Hunze, postcodegebied 9468. 3.450 inwoners in 1.601 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 952 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,0%.

Woningen
1.601
CBS 2025
Inwoners
3.450
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 371.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
53,9%
EP-Online, 952 gelabeld
Dekking energielabels
59,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Annen
Labelverdeling Annen
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%7
A+++1,3%12
A++1,4%13
A+1,6%15
A31,4%299
B17,5%167
C23,5%224
D12,1%115
E4,3%41
F3,4%32
G2,8%27
Totaal gelabeld100%952
Ter vergelijking: gemeente Aa en Hunze
Ter vergelijking: gemeente Aa en Hunze
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%157
A+++2,7%214
A++1,3%101
A+1,7%136
A28,6%2.237
B19,6%1.532
C22,5%1.755
D8,6%672
E5,3%412
F3,3%261
G4,3%336
Totaal gelabeld100%7.813
Energielabels Annen vergeleken met Aa en Hunze
LabelStavenAnnenAa en Hunze
A++++0,7%2,0%
A+++1,3%2,7%
A++1,4%1,3%
A+1,6%1,7%
A31,4%28,6%
B17,5%19,6%
C23,5%22,5%
D12,1%8,6%
E4,3%5,3%
F3,4%3,3%
G2,8%4,3%

Annen Aa en Hunze

Deze verdeling gaat over de 59,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Annen vergeleken met Aa en Hunze
BouwperiodeStavenAnnenAa en Hunze
vóór 19459,7%14,5%
1945–196411,7%12,5%
1965–197411,9%17,4%
1975–199142,2%22,1%
1992–200517,8%15,7%
2006–20144,0%12,4%
2015 en later2,8%5,4%

Annen Aa en Hunze

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 42,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Annen vergeleken met Aa en Hunze
WoningtypeStavenAnnenAa en Hunze
Vrijstaand30,0%39,5%
Twee-onder-een-kap39,4%27,7%
Hoekwoning3,5%3,4%
Tussenwoning13,4%11,0%
Appartement13,7%7,8%
Onbekend type0,0%10,6%

Annen Aa en Hunze

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
775
48,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.280 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Annen

Alle buurten in Aa en Hunze

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.