Groenpeil

Annerveenschekanaal in Aa en Hunze

Buurt in wijk Wijk 11 Annerveenschekanaal, gemeente Aa en Hunze, postcodegebied 9654. 395 inwoners in 187 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 122 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,0%.

Woningen
187
CBS 2025
Inwoners
395
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 295.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
49,2%
EP-Online, 122 gelabeld
Dekking energielabels
65,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Annerveenschekanaal
Labelverdeling Annerveenschekanaal
LabelAandeelWoningen
A++++3,3%4
A++1,6%2
A+2,5%3
A28,7%35
B13,1%16
C21,3%26
D15,6%19
E3,3%4
F4,1%5
G6,6%8
Totaal gelabeld100%122
Ter vergelijking: gemeente Aa en Hunze
Ter vergelijking: gemeente Aa en Hunze
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%157
A+++2,7%214
A++1,3%101
A+1,7%136
A28,6%2.237
B19,6%1.532
C22,5%1.755
D8,6%672
E5,3%412
F3,3%261
G4,3%336
Totaal gelabeld100%7.813
Energielabels Annerveenschekanaal vergeleken met Aa en Hunze
LabelStavenAnnerveenschekanaalAa en Hunze
A++++3,3%2,0%
A+++0,0%2,7%
A++1,6%1,3%
A+2,5%1,7%
A28,7%28,6%
B13,1%19,6%
C21,3%22,5%
D15,6%8,6%
E3,3%5,3%
F4,1%3,3%
G6,6%4,3%

Annerveenschekanaal Aa en Hunze

Deze verdeling gaat over de 65,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Annerveenschekanaal vergeleken met Aa en Hunze
BouwperiodeStavenAnnerveenschekanaalAa en Hunze
vóór 194527,9%14,5%
1945–196422,1%12,5%
1965–19743,3%17,4%
1975–199119,7%22,1%
1992–200512,3%15,7%
2006–201411,5%12,4%
2015 en later3,3%5,4%

Annerveenschekanaal Aa en Hunze

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 27,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Annerveenschekanaal vergeleken met Aa en Hunze
WoningtypeStavenAnnerveenschekanaalAa en Hunze
Vrijstaand54,1%39,5%
Twee-onder-een-kap32,8%27,7%
Hoekwoning2,5%3,4%
Tussenwoning10,7%11,0%
Appartement0,0%7,8%
Onbekend type0,0%10,6%

Annerveenschekanaal Aa en Hunze

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
76
40,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
343 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Aa en Hunze

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.