Groenpeil

Verspreide huizen Gieten in Aa en Hunze

Buurt in wijk Wijk 17 Gieten, gemeente Aa en Hunze, postcodegebied 9461. 200 inwoners in 71 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 38 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 23,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,0%.

Woningen
71
CBS 2025
Inwoners
200
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 576.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
23,7%
EP-Online, 38 gelabeld
Dekking energielabels
53,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Gieten
Labelverdeling Verspreide huizen Gieten
LabelAandeelWoningen
A++5,3%2
A+2,6%1
A7,9%3
B7,9%3
C39,5%15
D10,5%4
E7,9%3
F7,9%3
G10,5%4
Totaal gelabeld100%38
Ter vergelijking: gemeente Aa en Hunze
Ter vergelijking: gemeente Aa en Hunze
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%157
A+++2,7%214
A++1,3%101
A+1,7%136
A28,6%2.237
B19,6%1.532
C22,5%1.755
D8,6%672
E5,3%412
F3,3%261
G4,3%336
Totaal gelabeld100%7.813
Energielabels Verspreide huizen Gieten vergeleken met Aa en Hunze
LabelStavenVerspreide huizen GietenAa en Hunze
A++++0,0%2,0%
A+++0,0%2,7%
A++5,3%1,3%
A+2,6%1,7%
A7,9%28,6%
B7,9%19,6%
C39,5%22,5%
D10,5%8,6%
E7,9%5,3%
F7,9%3,3%
G10,5%4,3%

Verspreide huizen Gieten Aa en Hunze

Deze verdeling gaat over de 53,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Gieten vergeleken met Aa en Hunze
BouwperiodeStavenVerspreide huizen GietenAa en Hunze
vóór 194565,8%14,5%
1945–196410,5%12,5%
1965–19747,9%17,4%
1975–19915,3%22,1%
1992–20055,3%15,7%
2006–20142,6%12,4%
2015 en later2,6%5,4%

Verspreide huizen Gieten Aa en Hunze

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 65,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Gieten vergeleken met Aa en Hunze
WoningtypeStavenVerspreide huizen GietenAa en Hunze
Vrijstaand94,7%39,5%
Twee-onder-een-kap0,0%27,7%
Hoekwoning0,0%3,4%
Tussenwoning0,0%11,0%
Appartement0,0%7,8%
Onbekend type5,3%10,6%

Verspreide huizen Gieten Aa en Hunze

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
34
47,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
233 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 17 Gieten

Alle buurten in Aa en Hunze

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.