Groenpeil

Stommeer in Aalsmeer

Buurt in wijk Wijk 00 Aalsmeer, gemeente Aalsmeer, postcodegebied 1431. 6.965 inwoners in 3.201 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.854 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,3%.

Woningen
3.201
CBS 2025
Inwoners
6.965
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 477.000
CBS 2025, gemeente € 526.000
Koopwoningen
59,0%
CBS 2025
Label A of B
54,2%
EP-Online, 1.854 gelabeld
Dekking energielabels
57,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Stommeer
Labelverdeling Stommeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%29
A+++7,7%142
A++1,7%32
A+1,8%33
A27,3%506
B14,2%263
C19,7%365
D11,8%218
E7,9%146
F3,7%68
G2,8%52
Totaal gelabeld100%1.854
Ter vergelijking: gemeente Aalsmeer
Ter vergelijking: gemeente Aalsmeer
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%176
A+++5,6%437
A++2,5%198
A+3,1%241
A42,0%3.270
B12,8%995
C17,9%1.392
D5,9%458
E3,5%271
F2,2%170
G2,3%180
Totaal gelabeld100%7.788
Energielabels Stommeer vergeleken met Aalsmeer
LabelStavenStommeerAalsmeer
A++++1,6%2,3%
A+++7,7%5,6%
A++1,7%2,5%
A+1,8%3,1%
A27,3%42,0%
B14,2%12,8%
C19,7%17,9%
D11,8%5,9%
E7,9%3,5%
F3,7%2,2%
G2,8%2,3%

Stommeer Aalsmeer

Deze verdeling gaat over de 57,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Stommeer vergeleken met Aalsmeer
BouwperiodeStavenStommeerAalsmeer
vóór 194512,3%7,9%
1945–196436,8%12,2%
1965–19747,8%17,7%
1975–19917,4%13,8%
1992–200515,4%14,4%
2006–20143,3%22,1%
2015 en later16,9%11,9%

Stommeer Aalsmeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 36,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Stommeer vergeleken met Aalsmeer
WoningtypeStavenStommeerAalsmeer
Vrijstaand8,9%12,8%
Twee-onder-een-kap18,8%18,8%
Hoekwoning12,1%9,4%
Tussenwoning32,2%32,0%
Appartement27,9%26,6%
Onbekend type0,2%0,4%

Stommeer Aalsmeer

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
763
23,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.683 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
38
78 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Aalsmeer

Alle buurten in Aalsmeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.