Aalten-kern Noord/Noordoost in Aalten
Buurt in wijk Wijk 03 Aalten Kern, gemeente Aalten, postcodegebied 7121 en postcodegebied 7122. 2.810 inwoners in 1.307 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 745 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,0%.
- Woningen
- 1.307
- CBS 2025
- Inwoners
- 2.810
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 328.000
- CBS 2025, gemeente € 344.000
- Koopwoningen
- 74,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 47,9%
- EP-Online, 745 gelabeld
- Dekking energielabels
- 57,0%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 2 |
| A+++ | 1,2% | 9 |
| A++ | 2,0% | 15 |
| A+ | 1,2% | 9 |
| A | 26,6% | 198 |
| B | 16,6% | 124 |
| C | 21,6% | 161 |
| D | 12,8% | 95 |
| E | 6,7% | 50 |
| F | 5,2% | 39 |
| G | 5,8% | 43 |
| Totaal gelabeld | 100% | 745 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,6% | 107 |
| A+++ | 2,1% | 139 |
| A++ | 1,2% | 81 |
| A+ | 1,3% | 83 |
| A | 24,1% | 1.582 |
| B | 19,7% | 1.293 |
| C | 26,6% | 1.746 |
| D | 9,0% | 591 |
| E | 5,7% | 371 |
| F | 4,0% | 264 |
| G | 4,7% | 308 |
| Totaal gelabeld | 100% | 6.565 |
| Label | Staven | Aalten-kern Noord/Noordoost | Aalten |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 1,6% | |
| A+++ | 1,2% | 2,1% | |
| A++ | 2,0% | 1,2% | |
| A+ | 1,2% | 1,3% | |
| A | 26,6% | 24,1% | |
| B | 16,6% | 19,7% | |
| C | 21,6% | 26,6% | |
| D | 12,8% | 9,0% | |
| E | 6,7% | 5,7% | |
| F | 5,2% | 4,0% | |
| G | 5,8% | 4,7% |
Aalten-kern Noord/Noordoost Aalten
Deze verdeling gaat over de 57,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Aalten-kern Noord/Noordoost | Aalten |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 18,3% | 14,9% | |
| 1945–1964 | 23,0% | 16,3% | |
| 1965–1974 | 11,8% | 17,2% | |
| 1975–1991 | 12,2% | 25,3% | |
| 1992–2005 | 22,7% | 14,5% | |
| 2006–2014 | 8,1% | 6,9% | |
| 2015 en later | 4,0% | 4,8% |
Aalten-kern Noord/Noordoost Aalten
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Wederopbouw
Grootste groep in deze buurt: 23,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.
Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Aalten-kern Noord/Noordoost | Aalten |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 19,7% | 21,7% | |
| Twee-onder-een-kap | 29,4% | 27,8% | |
| Hoekwoning | 8,9% | 9,9% | |
| Tussenwoning | 15,8% | 21,4% | |
| Appartement | 26,2% | 19,0% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,2% |
Aalten-kern Noord/Noordoost Aalten
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 42,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 371
- 28,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,7 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 1.447 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 11
- 20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wijk 03 Aalten Kern
- Aalten Kern 't Kobus 342 woningen
- Aalten-kern Centrum 1.351 woningen
- Aalten-kern Oost 496 woningen
- Aalten-kern West 928 woningen
- Aalten-kern Zuid 1 1.036 woningen
- Aalten-kern Zuid 2 605 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 57,0% (745 van 1.307 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.