Groenpeil

Verspreide huizen Hollenberg in Aalten

Buurt in wijk Wijk 02 Bredevoort, gemeente Aalten, postcodegebied 7121. 200 inwoners in 87 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 32 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 15,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,0%.

Woningen
87
CBS 2025
Inwoners
200
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 441.000
CBS 2025, gemeente € 344.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
15,6%
EP-Online, 32 gelabeld
Dekking energielabels
36,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Hollenberg
Labelverdeling Verspreide huizen Hollenberg
LabelAandeelWoningen
A+++3,1%1
A++3,1%1
A6,3%2
B3,1%1
C15,6%5
D21,9%7
E28,1%9
F9,4%3
G9,4%3
Totaal gelabeld100%32
Ter vergelijking: gemeente Aalten
Ter vergelijking: gemeente Aalten
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%107
A+++2,1%139
A++1,2%81
A+1,3%83
A24,1%1.582
B19,7%1.293
C26,6%1.746
D9,0%591
E5,7%371
F4,0%264
G4,7%308
Totaal gelabeld100%6.565
Energielabels Verspreide huizen Hollenberg vergeleken met Aalten
LabelStavenVerspreide huizen HollenbergAalten
A++++0,0%1,6%
A+++3,1%2,1%
A++3,1%1,2%
A+0,0%1,3%
A6,3%24,1%
B3,1%19,7%
C15,6%26,6%
D21,9%9,0%
E28,1%5,7%
F9,4%4,0%
G9,4%4,7%

Verspreide huizen Hollenberg Aalten

Deze verdeling gaat over de 36,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Hollenberg vergeleken met Aalten
BouwperiodeStavenVerspreide huizen HollenbergAalten
vóór 194546,9%14,9%
1945–196428,1%16,3%
1965–19749,4%17,2%
1975–19916,3%25,3%
1992–20056,3%14,5%
2006–20143,1%6,9%
2015 en later0,0%4,8%

Verspreide huizen Hollenberg Aalten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 46,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Hollenberg vergeleken met Aalten
WoningtypeStavenVerspreide huizen HollenbergAalten
Vrijstaand75,0%21,7%
Twee-onder-een-kap18,8%27,8%
Hoekwoning3,1%9,9%
Tussenwoning0,0%21,4%
Appartement3,1%19,0%
Onbekend type0,0%0,2%

Verspreide huizen Hollenberg Aalten

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
34
39,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
163 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 02 Bredevoort

Alle buurten in Aalten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.