Groenpeil

Nieuw Kinderdijk in Alblasserdam

Buurt in wijk Wijk 02 Kinderdijk, gemeente Alblasserdam, postcodegebied 2953. 600 inwoners in 198 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 150 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,4%.

Woningen
198
CBS 2025
Inwoners
600
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 345.000
CBS 2025, gemeente € 351.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
69,3%
EP-Online, 150 gelabeld
Dekking energielabels
75,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nieuw Kinderdijk
Labelverdeling Nieuw Kinderdijk
LabelAandeelWoningen
A+2,0%3
A60,0%90
B7,3%11
C8,7%13
D8,0%12
E3,3%5
F5,3%8
G5,3%8
Totaal gelabeld100%150
Ter vergelijking: gemeente Alblasserdam
Ter vergelijking: gemeente Alblasserdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%19
A+++1,6%85
A++0,4%20
A+2,4%127
A36,4%1.934
B17,3%922
C19,6%1.044
D10,8%572
E5,8%310
F2,8%151
G2,5%135
Totaal gelabeld100%5.319
Energielabels Nieuw Kinderdijk vergeleken met Alblasserdam
LabelStavenNieuw KinderdijkAlblasserdam
A++++0,0%0,4%
A+++0,0%1,6%
A++0,0%0,4%
A+2,0%2,4%
A60,0%36,4%
B7,3%17,3%
C8,7%19,6%
D8,0%10,8%
E3,3%5,8%
F5,3%2,8%
G5,3%2,5%

Nieuw Kinderdijk Alblasserdam

Deze verdeling gaat over de 75,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuw Kinderdijk vergeleken met Alblasserdam
BouwperiodeStavenNieuw KinderdijkAlblasserdam
vóór 194518,0%6,5%
1945–196436,7%23,4%
1965–19740,0%24,9%
1975–19910,0%13,9%
1992–20050,0%17,8%
2006–201445,3%9,5%
2015 en later0,0%4,0%

Nieuw Kinderdijk Alblasserdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 45,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nieuw Kinderdijk vergeleken met Alblasserdam
WoningtypeStavenNieuw KinderdijkAlblasserdam
Vrijstaand5,3%4,4%
Twee-onder-een-kap24,7%12,9%
Hoekwoning15,3%7,7%
Tussenwoning43,3%32,8%
Appartement11,3%42,2%

Nieuw Kinderdijk Alblasserdam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
42
21,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
139 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Kinderdijk

Alle buurten in Alblasserdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.