Groenpeil

Oranjebuurt in Alblasserdam

Buurt in wijk Wijk 04 Souburgh, gemeente Alblasserdam, postcodegebied 2951. 510 inwoners in 231 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 210 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,4%.

Woningen
231
CBS 2025
Inwoners
510
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 274.000
CBS 2025, gemeente € 351.000
Koopwoningen
21,0%
CBS 2025
Label A of B
71,9%
EP-Online, 210 gelabeld
Dekking energielabels
90,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oranjebuurt
Labelverdeling Oranjebuurt
LabelAandeelWoningen
A+1,9%4
A52,4%110
B17,6%37
C15,7%33
D8,1%17
E2,4%5
F1,0%2
G1,0%2
Totaal gelabeld100%210
Ter vergelijking: gemeente Alblasserdam
Ter vergelijking: gemeente Alblasserdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%19
A+++1,6%85
A++0,4%20
A+2,4%127
A36,4%1.934
B17,3%922
C19,6%1.044
D10,8%572
E5,8%310
F2,8%151
G2,5%135
Totaal gelabeld100%5.319
Energielabels Oranjebuurt vergeleken met Alblasserdam
LabelStavenOranjebuurtAlblasserdam
A++++0,0%0,4%
A+++0,0%1,6%
A++0,0%0,4%
A+1,9%2,4%
A52,4%36,4%
B17,6%17,3%
C15,7%19,6%
D8,1%10,8%
E2,4%5,8%
F1,0%2,8%
G1,0%2,5%

Oranjebuurt Alblasserdam

Deze verdeling gaat over de 90,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oranjebuurt vergeleken met Alblasserdam
BouwperiodeStavenOranjebuurtAlblasserdam
vóór 19450,0%6,5%
1945–196439,5%23,4%
1965–197411,0%24,9%
1975–19910,0%13,9%
1992–200549,5%17,8%
2006–20140,0%9,5%
2015 en later0,0%4,0%

Oranjebuurt Alblasserdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 49,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oranjebuurt vergeleken met Alblasserdam
WoningtypeStavenOranjebuurtAlblasserdam
Vrijstaand0,0%4,4%
Twee-onder-een-kap2,9%12,9%
Hoekwoning15,7%7,7%
Tussenwoning24,3%32,8%
Appartement57,1%42,2%

Oranjebuurt Alblasserdam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
2,0%
CBS 2024
Installaties
6
2,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
35 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Souburgh

Alle buurten in Alblasserdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.