Groenpeil

Valckesteyn in Albrandswaard

Buurt in wijk Wijk 01 Poortugaal-Noord, gemeente Albrandswaard, postcodegebied 3176. 2.400 inwoners in 914 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 496 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 72,8%.

Woningen
914
CBS 2025
Inwoners
2.400
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 480.000
CBS 2025, gemeente € 456.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
97,0%
EP-Online, 496 gelabeld
Dekking energielabels
54,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Valckesteyn
Labelverdeling Valckesteyn
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%2
A++0,4%2
A+6,9%34
A49,0%243
B40,3%200
C2,2%11
D0,4%2
F0,4%2
Totaal gelabeld100%496
Ter vergelijking: gemeente Albrandswaard
Ter vergelijking: gemeente Albrandswaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%92
A+++3,5%225
A++0,9%60
A+3,1%199
A45,8%2.977
B18,2%1.183
C14,7%955
D5,8%379
E3,5%229
F1,5%98
G1,6%107
Totaal gelabeld100%6.504
Energielabels Valckesteyn vergeleken met Albrandswaard
LabelStavenValckesteynAlbrandswaard
A++++0,0%1,4%
A+++0,4%3,5%
A++0,4%0,9%
A+6,9%3,1%
A49,0%45,8%
B40,3%18,2%
C2,2%14,7%
D0,4%5,8%
E0,0%3,5%
F0,4%1,5%
G0,0%1,6%

Valckesteyn Albrandswaard

Deze verdeling gaat over de 54,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Valckesteyn vergeleken met Albrandswaard
BouwperiodeStavenValckesteynAlbrandswaard
vóór 19451,4%5,8%
1945–19640,2%12,4%
1965–19740,0%8,8%
1975–19910,4%20,4%
1992–200596,8%27,8%
2006–20140,6%20,3%
2015 en later0,6%4,5%

Valckesteyn Albrandswaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 96,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Valckesteyn vergeleken met Albrandswaard
WoningtypeStavenValckesteynAlbrandswaard
Vrijstaand12,1%9,3%
Twee-onder-een-kap18,8%22,4%
Hoekwoning8,5%8,0%
Tussenwoning42,7%37,8%
Appartement17,9%22,4%

Valckesteyn Albrandswaard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
357
39,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.503 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Poortugaal-Noord

Alle buurten in Albrandswaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.