Groenpeil

Binnenstad Noord in Almelo

Buurt in wijk Binnenstad, gemeente Almelo, postcodegebied 7607. 2.405 inwoners in 1.531 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.237 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 78,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,0%.

Woningen
1.531
CBS 2025
Inwoners
2.405
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 280.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
30,0%
CBS 2025
Label A of B
78,4%
EP-Online, 1.237 gelabeld
Dekking energielabels
80,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Binnenstad Noord
Labelverdeling Binnenstad Noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%2
A+++2,0%25
A++2,3%28
A+8,3%103
A36,5%452
B29,1%360
C12,9%160
D3,2%40
E1,9%24
F1,5%18
G2,0%25
Totaal gelabeld100%1.237
Ter vergelijking: gemeente Almelo
Ter vergelijking: gemeente Almelo
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%389
A+++3,2%738
A++1,5%358
A+4,2%978
A29,6%6.918
B16,8%3.927
C23,2%5.419
D8,7%2.034
E5,3%1.230
F3,0%702
G2,9%669
Totaal gelabeld100%23.362
Energielabels Binnenstad Noord vergeleken met Almelo
LabelStavenBinnenstad NoordAlmelo
A++++0,2%1,7%
A+++2,0%3,2%
A++2,3%1,5%
A+8,3%4,2%
A36,5%29,6%
B29,1%16,8%
C12,9%23,2%
D3,2%8,7%
E1,9%5,3%
F1,5%3,0%
G2,0%2,9%

Binnenstad Noord Almelo

Deze verdeling gaat over de 80,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Binnenstad Noord vergeleken met Almelo
BouwperiodeStavenBinnenstad NoordAlmelo
vóór 194513,9%15,2%
1945–19644,9%18,4%
1965–19748,3%15,4%
1975–199140,6%23,6%
1992–200518,7%13,8%
2006–20144,0%7,6%
2015 en later9,5%6,0%

Binnenstad Noord Almelo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 40,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Binnenstad Noord vergeleken met Almelo
WoningtypeStavenBinnenstad NoordAlmelo
Vrijstaand1,1%10,3%
Twee-onder-een-kap3,6%21,5%
Hoekwoning2,2%6,2%
Tussenwoning8,2%25,5%
Appartement85,0%36,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Binnenstad Noord Almelo

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
9,0%
CBS 2024
Installaties
96
6,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
579 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
37 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Binnenstad

Alle buurten in Almelo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.