Groenpeil

Robbenhaarsweg Noord in Almelo

Buurt in wijk Sluitersveld, gemeente Almelo, postcodegebied 7603. 730 inwoners in 236 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 120 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,0%.

Woningen
236
CBS 2025
Inwoners
730
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 770.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
94,2%
EP-Online, 120 gelabeld
Dekking energielabels
50,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Robbenhaarsweg Noord
Labelverdeling Robbenhaarsweg Noord
LabelAandeelWoningen
A++++3,3%4
A+++23,3%28
A++13,3%16
A+7,5%9
A45,8%55
B0,8%1
C2,5%3
D1,7%2
G1,7%2
Totaal gelabeld100%120
Ter vergelijking: gemeente Almelo
Ter vergelijking: gemeente Almelo
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%389
A+++3,2%738
A++1,5%358
A+4,2%978
A29,6%6.918
B16,8%3.927
C23,2%5.419
D8,7%2.034
E5,3%1.230
F3,0%702
G2,9%669
Totaal gelabeld100%23.362
Energielabels Robbenhaarsweg Noord vergeleken met Almelo
LabelStavenRobbenhaarsweg NoordAlmelo
A++++3,3%1,7%
A+++23,3%3,2%
A++13,3%1,5%
A+7,5%4,2%
A45,8%29,6%
B0,8%16,8%
C2,5%23,2%
D1,7%8,7%
E0,0%5,3%
F0,0%3,0%
G1,7%2,9%

Robbenhaarsweg Noord Almelo

Deze verdeling gaat over de 50,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Robbenhaarsweg Noord vergeleken met Almelo
BouwperiodeStavenRobbenhaarsweg NoordAlmelo
vóór 19454,2%15,2%
1945–19640,8%18,4%
1965–19740,0%15,4%
1975–19910,8%23,6%
1992–20050,0%13,8%
2006–201451,7%7,6%
2015 en later42,5%6,0%

Robbenhaarsweg Noord Almelo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 51,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Robbenhaarsweg Noord vergeleken met Almelo
WoningtypeStavenRobbenhaarsweg NoordAlmelo
Vrijstaand90,0%10,3%
Twee-onder-een-kap5,8%21,5%
Hoekwoning1,7%6,2%
Tussenwoning2,5%25,5%
Appartement0,0%36,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Robbenhaarsweg Noord Almelo

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
85,0%
CBS 2024
Installaties
104
44,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
590 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Sluitersveld

Alle buurten in Almelo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.