Groenpeil

Buitenvaart (brt) in Almere

Buurt in wijk Buitenvaart, gemeente Almere. 205 inwoners in 85 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 38 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 76,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.

Woningen
85
CBS 2025
Inwoners
205
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 527.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
76,3%
EP-Online, 38 gelabeld
Dekking energielabels
44,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitenvaart (brt)
Labelverdeling Buitenvaart (brt)
LabelAandeelWoningen
A++2,6%1
A31,6%12
B42,1%16
C23,7%9
Totaal gelabeld100%38
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.455
A+++4,1%2.677
A++4,9%3.181
A+9,6%6.271
A53,7%34.984
B17,2%11.185
C7,8%5.076
D0,4%272
E0,1%38
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.150
Energielabels Buitenvaart (brt) vergeleken met Almere
LabelStavenBuitenvaart (brt)Almere
A++++0,0%2,2%
A+++0,0%4,1%
A++2,6%4,9%
A+0,0%9,6%
A31,6%53,7%
B42,1%17,2%
C23,7%7,8%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Buitenvaart (brt) Almere

Deze verdeling gaat over de 44,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitenvaart (brt) vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenBuitenvaart (brt)Almere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–199123,7%33,2%
1992–200555,3%37,0%
2006–201413,2%13,0%
2015 en later7,9%16,7%

Buitenvaart (brt) Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 55,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitenvaart (brt) vergeleken met Almere
WoningtypeStavenBuitenvaart (brt)Almere
Vrijstaand89,5%7,0%
Twee-onder-een-kap10,5%10,6%
Hoekwoning0,0%6,5%
Tussenwoning0,0%38,4%
Appartement0,0%37,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Buitenvaart (brt) Almere

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
18
21,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
78 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.