Groenpeil

Centrum Stad Noord in Almere

Buurt in wijk Centrum Almere Stad, gemeente Almere, postcodegebied 1314 en postcodegebied 1315. 1.285 inwoners in 288 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 239 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 95,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.

Woningen
288
CBS 2025
Inwoners
1.285
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 342.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
95,0%
EP-Online, 239 gelabeld
Dekking energielabels
83,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Centrum Stad Noord
Labelverdeling Centrum Stad Noord
LabelAandeelWoningen
A+18,4%44
A62,3%149
B14,2%34
C5,0%12
Totaal gelabeld100%239
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.455
A+++4,1%2.677
A++4,9%3.181
A+9,6%6.271
A53,7%34.984
B17,2%11.185
C7,8%5.076
D0,4%272
E0,1%38
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.150
Energielabels Centrum Stad Noord vergeleken met Almere
LabelStavenCentrum Stad NoordAlmere
A++++0,0%2,2%
A+++0,0%4,1%
A++0,0%4,9%
A+18,4%9,6%
A62,3%53,7%
B14,2%17,2%
C5,0%7,8%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Centrum Stad Noord Almere

Deze verdeling gaat over de 83,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum Stad Noord vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenCentrum Stad NoordAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–199129,3%33,2%
1992–200570,7%37,0%
2006–20140,0%13,0%
2015 en later0,0%16,7%

Centrum Stad Noord Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 70,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Centrum Stad Noord vergeleken met Almere
WoningtypeStavenCentrum Stad NoordAlmere
Vrijstaand0,0%7,0%
Twee-onder-een-kap0,0%10,6%
Hoekwoning0,0%6,5%
Tussenwoning0,0%38,4%
Appartement100,0%37,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Centrum Stad Noord Almere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
1,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
74 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Centrum Almere Stad

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.