Groenpeil

Eilandenbuurt Noord in Almere

Buurt in wijk Eilandenbuurt, gemeente Almere, postcodegebied 1339. 1.445 inwoners in 555 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 304 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.

Woningen
555
CBS 2025
Inwoners
1.445
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 369.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
99,7%
EP-Online, 304 gelabeld
Dekking energielabels
54,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Eilandenbuurt Noord
Labelverdeling Eilandenbuurt Noord
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%2
A++2,0%6
A+5,6%17
A75,7%230
B15,8%48
C0,3%1
Totaal gelabeld100%304
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.455
A+++4,1%2.677
A++4,9%3.181
A+9,6%6.271
A53,7%34.984
B17,2%11.185
C7,8%5.076
D0,4%272
E0,1%38
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.150
Energielabels Eilandenbuurt Noord vergeleken met Almere
LabelStavenEilandenbuurt NoordAlmere
A++++0,0%2,2%
A+++0,7%4,1%
A++2,0%4,9%
A+5,6%9,6%
A75,7%53,7%
B15,8%17,2%
C0,3%7,8%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Eilandenbuurt Noord Almere

Deze verdeling gaat over de 54,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Eilandenbuurt Noord vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenEilandenbuurt NoordAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–19910,0%33,2%
1992–200599,7%37,0%
2006–20140,0%13,0%
2015 en later0,3%16,7%

Eilandenbuurt Noord Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 99,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Eilandenbuurt Noord vergeleken met Almere
WoningtypeStavenEilandenbuurt NoordAlmere
Vrijstaand8,6%7,0%
Twee-onder-een-kap10,2%10,6%
Hoekwoning6,9%6,5%
Tussenwoning68,8%38,4%
Appartement5,6%37,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Eilandenbuurt Noord Almere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
123
22,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
427 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Eilandenbuurt

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.