Groenpeil

Europakwartier Oost (brt) in Almere

Buurt in wijk Europakwartier Oost, gemeente Almere, postcodegebied 1362. 2.275 inwoners in 985 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.190 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.

Woningen
985
CBS 2025
Inwoners
2.275
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 428.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
22,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 1.190 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Europakwartier Oost (brt)
Labelverdeling Europakwartier Oost (brt)
LabelAandeelWoningen
A+++33,9%404
A++43,9%523
A+17,6%210
A4,5%53
Totaal gelabeld100%1.190
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.455
A+++4,1%2.677
A++4,9%3.181
A+9,6%6.271
A53,7%34.984
B17,2%11.185
C7,8%5.076
D0,4%272
E0,1%38
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.150
Energielabels Europakwartier Oost (brt) vergeleken met Almere
LabelStavenEuropakwartier Oost (brt)Almere
A++++0,0%2,2%
A+++33,9%4,1%
A++43,9%4,9%
A+17,6%9,6%
A4,5%53,7%
B0,0%17,2%
C0,0%7,8%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Europakwartier Oost (brt) Almere

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Europakwartier Oost (brt) vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenEuropakwartier Oost (brt)Almere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–19910,0%33,2%
1992–20050,0%37,0%
2006–20140,0%13,0%
2015 en later100,0%16,7%

Europakwartier Oost (brt) Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Europakwartier Oost (brt) vergeleken met Almere
WoningtypeStavenEuropakwartier Oost (brt)Almere
Vrijstaand0,3%7,0%
Twee-onder-een-kap0,3%10,6%
Hoekwoning5,1%6,5%
Tussenwoning28,8%38,4%
Appartement65,5%37,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Europakwartier Oost (brt) Almere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
79,0%
CBS 2024
Installaties
139
14,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
322 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
44 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.