Groenpeil

Kadegriend en Overgriend in Almere

Buurt in wijk De Grienden, gemeente Almere, postcodegebied 1356. 570 inwoners in 222 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 169 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 87,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.

Woningen
222
CBS 2025
Inwoners
570
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 364.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
46,0%
CBS 2025
Label A of B
87,6%
EP-Online, 169 gelabeld
Dekking energielabels
76,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kadegriend en Overgriend
Labelverdeling Kadegriend en Overgriend
LabelAandeelWoningen
A+0,6%1
A29,6%50
B57,4%97
C11,8%20
D0,6%1
Totaal gelabeld100%169
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.455
A+++4,1%2.677
A++4,9%3.181
A+9,6%6.271
A53,7%34.984
B17,2%11.185
C7,8%5.076
D0,4%272
E0,1%38
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.150
Energielabels Kadegriend en Overgriend vergeleken met Almere
LabelStavenKadegriend en OvergriendAlmere
A++++0,0%2,2%
A+++0,0%4,1%
A++0,0%4,9%
A+0,6%9,6%
A29,6%53,7%
B57,4%17,2%
C11,8%7,8%
D0,6%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Kadegriend en Overgriend Almere

Deze verdeling gaat over de 76,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kadegriend en Overgriend vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenKadegriend en OvergriendAlmere
vóór 19450,6%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–199199,4%33,2%
1992–20050,0%37,0%
2006–20140,0%13,0%
2015 en later0,0%16,7%

Kadegriend en Overgriend Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kadegriend en Overgriend vergeleken met Almere
WoningtypeStavenKadegriend en OvergriendAlmere
Vrijstaand4,1%7,0%
Twee-onder-een-kap26,6%10,6%
Hoekwoning3,6%6,5%
Tussenwoning65,7%38,4%
Appartement0,0%37,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Kadegriend en Overgriend Almere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
69
31,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
243 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk De Grienden

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.