Groenpeil

Literatuurwijk Noordoost in Almere

Buurt in wijk Literatuurwijk, gemeente Almere, postcodegebied 1321. 1.515 inwoners in 561 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 380 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.

Woningen
561
CBS 2025
Inwoners
1.515
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 375.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 380 gelabeld
Dekking energielabels
67,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Literatuurwijk Noordoost
Labelverdeling Literatuurwijk Noordoost
LabelAandeelWoningen
A++1,3%5
A+12,4%47
A74,7%284
B11,6%44
Totaal gelabeld100%380
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.455
A+++4,1%2.677
A++4,9%3.181
A+9,6%6.271
A53,7%34.984
B17,2%11.185
C7,8%5.076
D0,4%272
E0,1%38
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.150
Energielabels Literatuurwijk Noordoost vergeleken met Almere
LabelStavenLiteratuurwijk NoordoostAlmere
A++++0,0%2,2%
A+++0,0%4,1%
A++1,3%4,9%
A+12,4%9,6%
A74,7%53,7%
B11,6%17,2%
C0,0%7,8%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Literatuurwijk Noordoost Almere

Deze verdeling gaat over de 67,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Literatuurwijk Noordoost vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenLiteratuurwijk NoordoostAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–19910,0%33,2%
1992–2005100,0%37,0%
2006–20140,0%13,0%
2015 en later0,0%16,7%

Literatuurwijk Noordoost Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Literatuurwijk Noordoost vergeleken met Almere
WoningtypeStavenLiteratuurwijk NoordoostAlmere
Vrijstaand0,3%7,0%
Twee-onder-een-kap7,6%10,6%
Hoekwoning10,5%6,5%
Tussenwoning63,7%38,4%
Appartement17,9%37,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Literatuurwijk Noordoost Almere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
94
16,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
284 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Literatuurwijk

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.