Groenpeil

Nobelhorst West in Almere

Buurt in wijk Nobelhorst, gemeente Almere, postcodegebied 1341. 2.425 inwoners in 807 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 807 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 92,0%.

Woningen
807
CBS 2025
Inwoners
2.425
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 535.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 807 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Nobelhorst West
Labelverdeling Nobelhorst West
LabelAandeelWoningen
A++++6,2%50
A+++13,6%110
A++2,2%18
A+9,9%80
A66,5%537
B1,5%12
Totaal gelabeld100%807
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.460
A+++4,4%2.859
A++5,3%3.505
A+10,0%6.549
A53,2%34.876
B16,9%11.093
C7,5%4.924
D0,4%266
E0,1%39
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.582
Energielabels Nobelhorst West vergeleken met Almere
LabelStavenNobelhorst WestAlmere
A++++6,2%2,2%
A+++13,6%4,4%
A++2,2%5,3%
A+9,9%10,0%
A66,5%53,2%
B1,5%16,9%
C0,0%7,5%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Nobelhorst West Almere

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Nobelhorst West vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenNobelhorst WestAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–19910,0%33,1%
1992–20050,0%36,8%
2006–201454,2%12,8%
2015 en later45,8%17,3%

Nobelhorst West Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 54,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Nobelhorst West vergeleken met Almere
WoningtypeStavenNobelhorst WestAlmere
Vrijstaand14,6%6,9%
Twee-onder-een-kap26,0%10,4%
Hoekwoning5,6%6,6%
Tussenwoning29,7%38,2%
Appartement24,0%37,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Nobelhorst West Almere

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
82,0%
CBS 2024
Installaties
641
79,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.006 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
23
49 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Nobelhorst

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.