Groenpeil

Stedenwijk Midden-noord in Almere

Buurt in wijk Stedenwijk, gemeente Almere, postcodegebied 1324. 1.305 inwoners in 459 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 276 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 87,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 91,7%.

Woningen
459
CBS 2025
Inwoners
1.305
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 345.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
87,0%
EP-Online, 276 gelabeld
Dekking energielabels
60,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stedenwijk Midden-noord
Labelverdeling Stedenwijk Midden-noord
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%1
A++0,7%2
A+1,4%4
A67,8%187
B16,7%46
C12,0%33
D1,1%3
Totaal gelabeld100%276
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.455
A+++4,1%2.677
A++4,9%3.181
A+9,6%6.271
A53,7%34.984
B17,2%11.185
C7,8%5.076
D0,4%272
E0,1%38
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.150
Energielabels Stedenwijk Midden-noord vergeleken met Almere
LabelStavenStedenwijk Midden-noordAlmere
A++++0,0%2,2%
A+++0,4%4,1%
A++0,7%4,9%
A+1,4%9,6%
A67,8%53,7%
B16,7%17,2%
C12,0%7,8%
D1,1%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Stedenwijk Midden-noord Almere

Deze verdeling gaat over de 60,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stedenwijk Midden-noord vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenStedenwijk Midden-noordAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–1991100,0%33,2%
1992–20050,0%37,0%
2006–20140,0%13,0%
2015 en later0,0%16,7%

Stedenwijk Midden-noord Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stedenwijk Midden-noord vergeleken met Almere
WoningtypeStavenStedenwijk Midden-noordAlmere
Vrijstaand0,0%7,0%
Twee-onder-een-kap13,8%10,6%
Hoekwoning8,7%6,5%
Tussenwoning53,3%38,4%
Appartement24,3%37,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Stedenwijk Midden-noord Almere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
187
40,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
535 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stedenwijk

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.