Groenpeil

Verzetswijk Oost in Almere

Buurt in wijk Verzetswijk, gemeente Almere, postcodegebied 1318 en postcodegebied 1326. 2.055 inwoners in 863 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 599 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 92,0%.

Woningen
863
CBS 2025
Inwoners
2.055
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 387.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
99,5%
EP-Online, 599 gelabeld
Dekking energielabels
69,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verzetswijk Oost
Labelverdeling Verzetswijk Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++1,2%7
A+13,4%80
A46,6%279
B38,2%229
C0,5%3
Totaal gelabeld100%599
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.460
A+++4,4%2.859
A++5,3%3.505
A+10,0%6.549
A53,2%34.876
B16,9%11.093
C7,5%4.924
D0,4%266
E0,1%39
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.582
Energielabels Verzetswijk Oost vergeleken met Almere
LabelStavenVerzetswijk OostAlmere
A++++0,0%2,2%
A+++0,2%4,4%
A++1,2%5,3%
A+13,4%10,0%
A46,6%53,2%
B38,2%16,9%
C0,5%7,5%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Verzetswijk Oost Almere

Deze verdeling gaat over de 69,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verzetswijk Oost vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenVerzetswijk OostAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,0%0,0%
1975–19910,0%33,1%
1992–2005100,0%36,8%
2006–20140,0%12,8%
2015 en later0,0%17,3%

Verzetswijk Oost Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verzetswijk Oost vergeleken met Almere
WoningtypeStavenVerzetswijk OostAlmere
Vrijstaand6,2%6,9%
Twee-onder-een-kap8,8%10,4%
Hoekwoning4,0%6,6%
Tussenwoning38,1%38,2%
Appartement42,9%37,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Verzetswijk Oost Almere

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
227
26,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
724 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Verzetswijk

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.