Groenpeil

Vogelhorst Noord in Almere

Buurt in wijk Vogelhorst, gemeente Almere, postcodegebied 1341 en postcodegebied 1343. 565 inwoners in 247 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 181 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 87,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 92,0%.

Woningen
247
CBS 2025
Inwoners
565
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 807.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
98,0%
CBS 2025
Label A of B
87,3%
EP-Online, 181 gelabeld
Dekking energielabels
73,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vogelhorst Noord
Labelverdeling Vogelhorst Noord
LabelAandeelWoningen
A++++2,8%5
A+++16,6%30
A++2,8%5
A+1,1%2
A35,9%65
B28,2%51
C12,7%23
Totaal gelabeld100%181
Ter vergelijking: gemeente Almere
Ter vergelijking: gemeente Almere
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%1.460
A+++4,4%2.859
A++5,3%3.505
A+10,0%6.549
A53,2%34.876
B16,9%11.093
C7,5%4.924
D0,4%266
E0,1%39
F0,0%2
G0,0%9
Totaal gelabeld100%65.582
Energielabels Vogelhorst Noord vergeleken met Almere
LabelStavenVogelhorst NoordAlmere
A++++2,8%2,2%
A+++16,6%4,4%
A++2,8%5,3%
A+1,1%10,0%
A35,9%53,2%
B28,2%16,9%
C12,7%7,5%
D0,0%0,4%
E0,0%0,1%
F0,0%0,0%
G0,0%0,0%

Vogelhorst Noord Almere

Deze verdeling gaat over de 73,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelhorst Noord vergeleken met Almere
BouwperiodeStavenVogelhorst NoordAlmere
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,0%
1965–19740,6%0,0%
1975–199118,2%33,1%
1992–200554,7%36,8%
2006–20146,6%12,8%
2015 en later19,9%17,3%

Vogelhorst Noord Almere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 54,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vogelhorst Noord vergeleken met Almere
WoningtypeStavenVogelhorst NoordAlmere
Vrijstaand97,2%6,9%
Twee-onder-een-kap0,0%10,4%
Hoekwoning0,6%6,6%
Tussenwoning0,0%38,2%
Appartement2,2%37,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Vogelhorst Noord Almere

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
70,0%
CBS 2024
Installaties
139
56,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
728 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Vogelhorst

Alle buurten in Almere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.