Groenpeil

De Heul in Alphen aan den Rijn

Buurt in wijk Oudshoorn, gemeente Alphen aan den Rijn, postcodegebied 2401 en postcodegebied 2406. 410 inwoners in 129 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 103 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 95,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,9%.

Woningen
129
CBS 2025
Inwoners
410
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 596.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
99,0%
CBS 2025
Label A of B
95,1%
EP-Online, 103 gelabeld
Dekking energielabels
79,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Heul
Labelverdeling De Heul
LabelAandeelWoningen
A++1,0%1
A+1,0%1
A93,2%96
C1,0%1
E1,0%1
F1,0%1
G1,9%2
Totaal gelabeld100%103
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%642
A+++3,8%1.271
A++2,0%668
A+2,8%928
A30,0%10.110
B17,5%5.902
C25,3%8.520
D7,4%2.491
E4,8%1.615
F2,3%771
G2,3%782
Totaal gelabeld100%33.700
Energielabels De Heul vergeleken met Alphen aan den Rijn
LabelStavenDe HeulAlphen aan den Rijn
A++++0,0%1,9%
A+++0,0%3,8%
A++1,0%2,0%
A+1,0%2,8%
A93,2%30,0%
B0,0%17,5%
C1,0%25,3%
D0,0%7,4%
E1,0%4,8%
F1,0%2,3%
G1,9%2,3%

De Heul Alphen aan den Rijn

Deze verdeling gaat over de 79,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Heul vergeleken met Alphen aan den Rijn
BouwperiodeStavenDe HeulAlphen aan den Rijn
vóór 19456,8%6,8%
1945–19640,0%12,0%
1965–19740,0%20,2%
1975–19910,0%28,2%
1992–20050,0%11,9%
2006–201491,3%10,2%
2015 en later1,9%10,6%

De Heul Alphen aan den Rijn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 91,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Heul vergeleken met Alphen aan den Rijn
WoningtypeStavenDe HeulAlphen aan den Rijn
Vrijstaand2,9%6,2%
Twee-onder-een-kap27,2%12,5%
Hoekwoning1,9%7,3%
Tussenwoning68,0%30,7%
Appartement0,0%43,2%
Onbekend type0,0%0,2%

De Heul Alphen aan den Rijn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
86,0%
CBS 2024
Installaties
106
82,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
174 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oudshoorn

Alle buurten in Alphen aan den Rijn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.