Groenpeil

Nieuwe Sloot in Alphen aan den Rijn

Buurt in wijk Lage Zijde, gemeente Alphen aan den Rijn, postcodegebied 2406. 1.820 inwoners in 787 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 466 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,6%.

Woningen
787
CBS 2025
Inwoners
1.820
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 389.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
47,4%
EP-Online, 466 gelabeld
Dekking energielabels
59,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Nieuwe Sloot
Labelverdeling Nieuwe Sloot
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++2,1%10
A+6,9%32
A24,7%115
B13,5%63
C21,0%98
D10,9%51
E7,3%34
F7,3%34
G6,0%28
Totaal gelabeld100%466
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%642
A+++3,8%1.285
A++2,0%683
A+3,0%1.003
A30,1%10.115
B17,7%5.958
C25,0%8.402
D7,2%2.428
E4,7%1.572
F2,2%742
G2,3%757
Totaal gelabeld100%33.587
Energielabels Nieuwe Sloot vergeleken met Alphen aan den Rijn
LabelStavenNieuwe SlootAlphen aan den Rijn
A++++0,0%1,9%
A+++0,2%3,8%
A++2,1%2,0%
A+6,9%3,0%
A24,7%30,1%
B13,5%17,7%
C21,0%25,0%
D10,9%7,2%
E7,3%4,7%
F7,3%2,2%
G6,0%2,3%

Nieuwe Sloot Alphen aan den Rijn

Deze verdeling gaat over de 59,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuwe Sloot vergeleken met Alphen aan den Rijn
BouwperiodeStavenNieuwe SlootAlphen aan den Rijn
vóór 194528,3%6,9%
1945–196441,8%12,0%
1965–19740,2%20,3%
1975–19911,1%28,4%
1992–20059,9%11,9%
2006–201414,4%10,1%
2015 en later4,3%10,4%

Nieuwe Sloot Alphen aan den Rijn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 41,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Nieuwe Sloot vergeleken met Alphen aan den Rijn
WoningtypeStavenNieuwe SlootAlphen aan den Rijn
Vrijstaand4,3%6,2%
Twee-onder-een-kap15,9%12,3%
Hoekwoning11,2%7,6%
Tussenwoning45,3%30,8%
Appartement23,4%43,1%
Onbekend type0,0%0,2%

Nieuwe Sloot Alphen aan den Rijn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
245
31,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
819 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Lage Zijde

Alle buurten in Alphen aan den Rijn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.