Groenpeil

Noordeinde in Alphen aan den Rijn

Buurt in wijk Aarlanderveen, gemeente Alphen aan den Rijn, postcodegebied 2445. 375 inwoners in 156 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 82 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,9%.

Woningen
156
CBS 2025
Inwoners
375
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 635.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
61,0%
EP-Online, 82 gelabeld
Dekking energielabels
52,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noordeinde
Labelverdeling Noordeinde
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%1
A+++17,1%14
A+4,9%4
A22,0%18
B15,9%13
C17,1%14
D8,5%7
E6,1%5
F1,2%1
G6,1%5
Totaal gelabeld100%82
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%642
A+++3,8%1.271
A++2,0%668
A+2,8%928
A30,0%10.110
B17,5%5.902
C25,3%8.520
D7,4%2.491
E4,8%1.615
F2,3%771
G2,3%782
Totaal gelabeld100%33.700
Energielabels Noordeinde vergeleken met Alphen aan den Rijn
LabelStavenNoordeindeAlphen aan den Rijn
A++++1,2%1,9%
A+++17,1%3,8%
A++0,0%2,0%
A+4,9%2,8%
A22,0%30,0%
B15,9%17,5%
C17,1%25,3%
D8,5%7,4%
E6,1%4,8%
F1,2%2,3%
G6,1%2,3%

Noordeinde Alphen aan den Rijn

Deze verdeling gaat over de 52,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noordeinde vergeleken met Alphen aan den Rijn
BouwperiodeStavenNoordeindeAlphen aan den Rijn
vóór 194531,7%6,8%
1945–19644,9%12,0%
1965–19746,1%20,2%
1975–199114,6%28,2%
1992–200520,7%11,9%
2006–20144,9%10,2%
2015 en later17,1%10,6%

Noordeinde Alphen aan den Rijn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 31,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noordeinde vergeleken met Alphen aan den Rijn
WoningtypeStavenNoordeindeAlphen aan den Rijn
Vrijstaand52,4%6,2%
Twee-onder-een-kap15,9%12,5%
Hoekwoning14,6%7,3%
Tussenwoning12,2%30,7%
Appartement4,9%43,2%
Onbekend type0,0%0,2%

Noordeinde Alphen aan den Rijn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
54
34,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
282 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Aarlanderveen

Alle buurten in Alphen aan den Rijn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.