Groenpeil

Weidebloemenbuurt-Noord in Alphen aan den Rijn

Buurt in wijk Zegersloot, gemeente Alphen aan den Rijn, postcodegebied 2403. 845 inwoners in 349 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 265 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 86,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,6%.

Woningen
349
CBS 2025
Inwoners
845
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 371.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
86,4%
EP-Online, 265 gelabeld
Dekking energielabels
75,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Weidebloemenbuurt-Noord
Labelverdeling Weidebloemenbuurt-Noord
LabelAandeelWoningen
A+0,4%1
A80,8%214
B5,3%14
C11,3%30
D2,3%6
Totaal gelabeld100%265
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%642
A+++3,8%1.285
A++2,0%683
A+3,0%1.003
A30,1%10.115
B17,7%5.958
C25,0%8.402
D7,2%2.428
E4,7%1.572
F2,2%742
G2,3%757
Totaal gelabeld100%33.587
Energielabels Weidebloemenbuurt-Noord vergeleken met Alphen aan den Rijn
LabelStavenWeidebloemenbuurt-NoordAlphen aan den Rijn
A++++0,0%1,9%
A+++0,0%3,8%
A++0,0%2,0%
A+0,4%3,0%
A80,8%30,1%
B5,3%17,7%
C11,3%25,0%
D2,3%7,2%
E0,0%4,7%
F0,0%2,2%
G0,0%2,3%

Weidebloemenbuurt-Noord Alphen aan den Rijn

Deze verdeling gaat over de 75,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Weidebloemenbuurt-Noord vergeleken met Alphen aan den Rijn
BouwperiodeStavenWeidebloemenbuurt-NoordAlphen aan den Rijn
vóór 19450,0%6,9%
1945–19640,0%12,0%
1965–19744,2%20,3%
1975–199195,8%28,4%
1992–20050,0%11,9%
2006–20140,0%10,1%
2015 en later0,0%10,4%

Weidebloemenbuurt-Noord Alphen aan den Rijn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 95,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Weidebloemenbuurt-Noord vergeleken met Alphen aan den Rijn
WoningtypeStavenWeidebloemenbuurt-NoordAlphen aan den Rijn
Vrijstaand1,5%6,2%
Twee-onder-een-kap23,0%12,3%
Hoekwoning3,0%7,6%
Tussenwoning72,5%30,8%
Appartement0,0%43,1%
Onbekend type0,0%0,2%

Weidebloemenbuurt-Noord Alphen aan den Rijn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
83,0%
CBS 2024
Installaties
289
82,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.260 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Zegersloot

Alle buurten in Alphen aan den Rijn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.