Groenpeil

Den Brabander in Alphen-Chaam

Buurt in wijk Chaam, gemeente Alphen-Chaam, postcodegebied 4861. 595 inwoners in 250 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 149 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 87,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,9%.

Woningen
250
CBS 2025
Inwoners
595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 510.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
87,2%
EP-Online, 149 gelabeld
Dekking energielabels
59,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Den Brabander
Labelverdeling Den Brabander
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%4
A+++2,7%4
A++2,0%3
A+6,7%10
A67,8%101
B5,4%8
C5,4%8
D0,7%1
E2,0%3
F1,3%2
G3,4%5
Totaal gelabeld100%149
Ter vergelijking: gemeente Alphen-Chaam
Ter vergelijking: gemeente Alphen-Chaam
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%18
A+++4,8%117
A++2,2%53
A+2,9%71
A28,5%694
B17,8%434
C23,1%563
D7,9%192
E4,1%100
F3,4%83
G4,6%111
Totaal gelabeld100%2.436
Energielabels Den Brabander vergeleken met Alphen-Chaam
LabelStavenDen BrabanderAlphen-Chaam
A++++2,7%0,7%
A+++2,7%4,8%
A++2,0%2,2%
A+6,7%2,9%
A67,8%28,5%
B5,4%17,8%
C5,4%23,1%
D0,7%7,9%
E2,0%4,1%
F1,3%3,4%
G3,4%4,6%

Den Brabander Alphen-Chaam

Deze verdeling gaat over de 59,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Den Brabander vergeleken met Alphen-Chaam
BouwperiodeStavenDen BrabanderAlphen-Chaam
vóór 19456,7%9,9%
1945–19644,0%9,3%
1965–19741,3%17,0%
1975–19914,7%21,6%
1992–20053,4%14,0%
2006–201468,5%19,8%
2015 en later11,4%8,5%

Den Brabander Alphen-Chaam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 68,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Den Brabander vergeleken met Alphen-Chaam
WoningtypeStavenDen BrabanderAlphen-Chaam
Vrijstaand25,5%36,8%
Twee-onder-een-kap46,3%29,2%
Hoekwoning2,7%5,1%
Tussenwoning24,2%11,7%
Appartement1,3%14,2%
Onbekend type0,0%3,1%

Den Brabander Alphen-Chaam

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
91
36,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
447 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Chaam

Alle buurten in Alphen-Chaam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.