Almkerk west in Altena
Buurt in wijk Almkerk, gemeente Altena, postcodegebied 4286. 1.480 inwoners in 626 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 420 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,3%.
- Woningen
- 626
- CBS 2025
- Inwoners
- 1.480
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 406.000
- CBS 2025, gemeente € 401.000
- Koopwoningen
- 62,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 58,8%
- EP-Online, 420 gelabeld
- Dekking energielabels
- 67,1%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-11
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 2,9% | 12 |
| A++ | 6,0% | 25 |
| A+ | 1,9% | 8 |
| A | 36,7% | 154 |
| B | 11,4% | 48 |
| C | 31,0% | 130 |
| D | 4,3% | 18 |
| E | 1,2% | 5 |
| F | 1,2% | 5 |
| G | 3,6% | 15 |
| Totaal gelabeld | 100% | 420 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 155 |
| A+++ | 5,2% | 755 |
| A++ | 1,4% | 197 |
| A+ | 2,6% | 374 |
| A | 31,5% | 4.580 |
| B | 18,6% | 2.696 |
| C | 22,2% | 3.229 |
| D | 6,8% | 994 |
| E | 4,3% | 624 |
| F | 3,0% | 429 |
| G | 3,3% | 484 |
| Totaal gelabeld | 100% | 14.517 |
| Label | Staven | Almkerk west | Altena |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,1% | |
| A+++ | 2,9% | 5,2% | |
| A++ | 6,0% | 1,4% | |
| A+ | 1,9% | 2,6% | |
| A | 36,7% | 31,5% | |
| B | 11,4% | 18,6% | |
| C | 31,0% | 22,2% | |
| D | 4,3% | 6,8% | |
| E | 1,2% | 4,3% | |
| F | 1,2% | 3,0% | |
| G | 3,6% | 3,3% |
Almkerk west Altena
Deze verdeling gaat over de 67,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Almkerk west | Altena |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 3,3% | 9,3% | |
| 1945–1964 | 15,7% | 14,5% | |
| 1965–1974 | 8,8% | 18,0% | |
| 1975–1991 | 13,3% | 22,8% | |
| 1992–2005 | 31,4% | 13,6% | |
| 2006–2014 | 8,6% | 12,2% | |
| 2015 en later | 18,8% | 9,7% |
Almkerk west Altena
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Bouwbesluit en EPC
Grootste groep in deze buurt: 31,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.
Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11
Woningtype
| Woningtype | Staven | Almkerk west | Altena |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 18,1% | 20,6% | |
| Twee-onder-een-kap | 30,5% | 23,7% | |
| Hoekwoning | 6,4% | 12,1% | |
| Tussenwoning | 15,2% | 26,5% | |
| Appartement | 29,8% | 16,3% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,7% |
Almkerk west Altena
CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 54,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 289
- 46,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 965 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 6
- 9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Andere buurten in wijk Almkerk
- Almkerk oost 684 woningen
- Buitengebied Almkerk noord 84 woningen
- Uppel 103 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-11. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 67,1% (420 van 626 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.