Groenpeil

Sleeuwijk west in Altena

Buurt in wijk Sleeuwijk, gemeente Altena, postcodegebied 4254. 3.985 inwoners in 1.668 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.039 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,7%.

Woningen
1.668
CBS 2025
Inwoners
3.985
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 385.000
CBS 2025, gemeente € 401.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
56,4%
EP-Online, 1.039 gelabeld
Dekking energielabels
62,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Sleeuwijk west
Labelverdeling Sleeuwijk west
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++2,3%24
A++1,4%15
A+3,9%41
A28,6%297
B20,0%208
C28,7%298
D8,0%83
E3,3%34
F2,5%26
G1,2%12
Totaal gelabeld100%1.039
Ter vergelijking: gemeente Altena
Ter vergelijking: gemeente Altena
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%152
A+++4,8%691
A++1,3%186
A+2,5%363
A31,4%4.533
B18,7%2.694
C22,5%3.246
D7,0%1.006
E4,4%631
F3,0%439
G3,5%502
Totaal gelabeld100%14.443
Energielabels Sleeuwijk west vergeleken met Altena
LabelStavenSleeuwijk westAltena
A++++0,1%1,1%
A+++2,3%4,8%
A++1,4%1,3%
A+3,9%2,5%
A28,6%31,4%
B20,0%18,7%
C28,7%22,5%
D8,0%7,0%
E3,3%4,4%
F2,5%3,0%
G1,2%3,5%

Sleeuwijk west Altena

Deze verdeling gaat over de 62,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Sleeuwijk west vergeleken met Altena
BouwperiodeStavenSleeuwijk westAltena
vóór 19452,9%9,3%
1945–196416,6%14,7%
1965–197427,2%18,1%
1975–199127,6%23,0%
1992–20058,9%13,6%
2006–201410,4%12,1%
2015 en later6,4%9,2%

Sleeuwijk west Altena

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 27,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Sleeuwijk west vergeleken met Altena
WoningtypeStavenSleeuwijk westAltena
Vrijstaand12,6%20,7%
Twee-onder-een-kap25,3%24,0%
Hoekwoning16,8%11,8%
Tussenwoning33,3%26,5%
Appartement11,9%16,3%
Onbekend type0,0%0,7%

Sleeuwijk west Altena

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
614
36,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.368 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
29 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Sleeuwijk

Alle buurten in Altena

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.