Groenpeil

Waardhuizen in Altena

Buurt in wijk Waardhuizen, gemeente Altena, postcodegebied 4287. 250 inwoners in 94 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 50 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,3%.

Woningen
94
CBS 2025
Inwoners
250
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 484.000
CBS 2025, gemeente € 401.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
52,0%
EP-Online, 50 gelabeld
Dekking energielabels
53,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Waardhuizen
Labelverdeling Waardhuizen
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%1
A+++4,0%2
A++6,0%3
A26,0%13
B14,0%7
C22,0%11
D8,0%4
E2,0%1
F8,0%4
G8,0%4
Totaal gelabeld100%50
Ter vergelijking: gemeente Altena
Ter vergelijking: gemeente Altena
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%155
A+++5,2%755
A++1,4%197
A+2,6%374
A31,5%4.580
B18,6%2.696
C22,2%3.229
D6,8%994
E4,3%624
F3,0%429
G3,3%484
Totaal gelabeld100%14.517
Energielabels Waardhuizen vergeleken met Altena
LabelStavenWaardhuizenAltena
A++++2,0%1,1%
A+++4,0%5,2%
A++6,0%1,4%
A+0,0%2,6%
A26,0%31,5%
B14,0%18,6%
C22,0%22,2%
D8,0%6,8%
E2,0%4,3%
F8,0%3,0%
G8,0%3,3%

Waardhuizen Altena

Deze verdeling gaat over de 53,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Waardhuizen vergeleken met Altena
BouwperiodeStavenWaardhuizenAltena
vóór 194516,0%9,3%
1945–196412,0%14,5%
1965–197412,0%18,0%
1975–199116,0%22,8%
1992–200518,0%13,6%
2006–201420,0%12,2%
2015 en later6,0%9,7%

Waardhuizen Altena

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 20,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Waardhuizen vergeleken met Altena
WoningtypeStavenWaardhuizenAltena
Vrijstaand58,0%20,6%
Twee-onder-een-kap20,0%23,7%
Hoekwoning6,0%12,1%
Tussenwoning16,0%26,5%
Appartement0,0%16,3%
Onbekend type0,0%0,7%

Waardhuizen Altena

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS 2022
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Altena

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.