Groenpeil

Boerderijenkamer in Amersfoort

Buurt in wijk Kattenbroek, gemeente Amersfoort, postcodegebied 3823. 1.505 inwoners in 630 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 369 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,2%.

Woningen
630
CBS 2025
Inwoners
1.505
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 441.000
CBS 2025, gemeente € 446.000
Koopwoningen
59,0%
CBS 2025
Label A of B
94,9%
EP-Online, 369 gelabeld
Dekking energielabels
58,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Boerderijenkamer
Labelverdeling Boerderijenkamer
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A++0,5%2
A+1,6%6
A55,8%206
B36,6%135
C4,9%18
F0,3%1
Totaal gelabeld100%369
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%217
A+++4,0%1.935
A++2,6%1.266
A+5,6%2.680
A41,8%19.955
B15,7%7.504
C17,5%8.375
D5,2%2.478
E3,5%1.649
F1,9%922
G1,7%806
Totaal gelabeld100%47.787
Energielabels Boerderijenkamer vergeleken met Amersfoort
LabelStavenBoerderijenkamerAmersfoort
A++++0,0%0,5%
A+++0,3%4,0%
A++0,5%2,6%
A+1,6%5,6%
A55,8%41,8%
B36,6%15,7%
C4,9%17,5%
D0,0%5,2%
E0,0%3,5%
F0,3%1,9%
G0,0%1,7%

Boerderijenkamer Amersfoort

Deze verdeling gaat over de 58,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Boerderijenkamer vergeleken met Amersfoort
BouwperiodeStavenBoerderijenkamerAmersfoort
vóór 19450,3%12,3%
1945–19640,3%10,9%
1965–19740,0%11,1%
1975–19910,0%22,3%
1992–200595,1%19,9%
2006–20140,0%13,2%
2015 en later4,3%10,2%

Boerderijenkamer Amersfoort

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 95,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Boerderijenkamer vergeleken met Amersfoort
WoningtypeStavenBoerderijenkamerAmersfoort
Vrijstaand6,8%3,9%
Twee-onder-een-kap13,0%12,7%
Hoekwoning1,6%6,2%
Tussenwoning53,4%33,0%
Appartement25,2%44,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Boerderijenkamer Amersfoort

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
262
41,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
822 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kattenbroek

Alle buurten in Amersfoort

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.