Groenpeil

Camera Obscurastraat e.o. in Amersfoort

Buurt in wijk Schothorst-Noord, gemeente Amersfoort, postcodegebied 3813. 1.655 inwoners in 765 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 439 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,2%.

Woningen
765
CBS 2025
Inwoners
1.655
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 396.000
CBS 2025, gemeente € 446.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
62,2%
EP-Online, 439 gelabeld
Dekking energielabels
57,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Camera Obscurastraat e.o.
Labelverdeling Camera Obscurastraat e.o.
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%12
A+++2,5%11
A++4,1%18
A+3,4%15
A31,9%140
B17,5%77
C36,9%162
D0,9%4
Totaal gelabeld100%439
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%217
A+++4,0%1.935
A++2,6%1.266
A+5,6%2.680
A41,8%19.955
B15,7%7.504
C17,5%8.375
D5,2%2.478
E3,5%1.649
F1,9%922
G1,7%806
Totaal gelabeld100%47.787
Energielabels Camera Obscurastraat e.o. vergeleken met Amersfoort
LabelStavenCamera Obscurastraat e.o.Amersfoort
A++++2,7%0,5%
A+++2,5%4,0%
A++4,1%2,6%
A+3,4%5,6%
A31,9%41,8%
B17,5%15,7%
C36,9%17,5%
D0,9%5,2%
E0,0%3,5%
F0,0%1,9%
G0,0%1,7%

Camera Obscurastraat e.o. Amersfoort

Deze verdeling gaat over de 57,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Camera Obscurastraat e.o. vergeleken met Amersfoort
BouwperiodeStavenCamera Obscurastraat e.o.Amersfoort
vóór 19450,2%12,3%
1945–19640,0%10,9%
1965–19740,0%11,1%
1975–199187,5%22,3%
1992–20052,5%19,9%
2006–20140,0%13,2%
2015 en later9,8%10,2%

Camera Obscurastraat e.o. Amersfoort

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 87,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Camera Obscurastraat e.o. vergeleken met Amersfoort
WoningtypeStavenCamera Obscurastraat e.o.Amersfoort
Vrijstaand2,7%3,9%
Twee-onder-een-kap7,5%12,7%
Hoekwoning10,9%6,2%
Tussenwoning44,4%33,0%
Appartement34,4%44,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Camera Obscurastraat e.o. Amersfoort

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
268
35,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
826 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Schothorst-Noord

Alle buurten in Amersfoort

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.