Groenpeil

Staatsliedenbuurt-Oost in Amersfoort

Buurt in wijk De Berg-Noord, gemeente Amersfoort, postcodegebied 3818. 555 inwoners in 216 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 102 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 13,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,2%.

Woningen
216
CBS 2025
Inwoners
555
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 1.127.000
CBS 2025, gemeente € 446.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
13,7%
EP-Online, 102 gelabeld
Dekking energielabels
47,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Staatsliedenbuurt-Oost
Labelverdeling Staatsliedenbuurt-Oost
LabelAandeelWoningen
A+1,0%1
A4,9%5
B7,8%8
C23,5%24
D21,6%22
E17,6%18
F10,8%11
G12,7%13
Totaal gelabeld100%102
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%217
A+++4,0%1.935
A++2,6%1.266
A+5,6%2.680
A41,8%19.955
B15,7%7.504
C17,5%8.375
D5,2%2.478
E3,5%1.649
F1,9%922
G1,7%806
Totaal gelabeld100%47.787
Energielabels Staatsliedenbuurt-Oost vergeleken met Amersfoort
LabelStavenStaatsliedenbuurt-OostAmersfoort
A++++0,0%0,5%
A+++0,0%4,0%
A++0,0%2,6%
A+1,0%5,6%
A4,9%41,8%
B7,8%15,7%
C23,5%17,5%
D21,6%5,2%
E17,6%3,5%
F10,8%1,9%
G12,7%1,7%

Staatsliedenbuurt-Oost Amersfoort

Deze verdeling gaat over de 47,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Staatsliedenbuurt-Oost vergeleken met Amersfoort
BouwperiodeStavenStaatsliedenbuurt-OostAmersfoort
vóór 194563,7%12,3%
1945–196424,5%10,9%
1965–19743,9%11,1%
1975–19912,9%22,3%
1992–20054,9%19,9%
2006–20140,0%13,2%
2015 en later0,0%10,2%

Staatsliedenbuurt-Oost Amersfoort

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 63,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Staatsliedenbuurt-Oost vergeleken met Amersfoort
WoningtypeStavenStaatsliedenbuurt-OostAmersfoort
Vrijstaand38,2%3,9%
Twee-onder-een-kap46,1%12,7%
Hoekwoning0,0%6,2%
Tussenwoning1,0%33,0%
Appartement14,7%44,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Staatsliedenbuurt-Oost Amersfoort

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
26
12,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
127 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk De Berg-Noord

Alle buurten in Amersfoort

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.