Groenpeil

Stadskwartier in Amersfoort

Buurt in wijk Nieuwland, gemeente Amersfoort, postcodegebied 3824. 3.215 inwoners in 1.280 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 806 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,6%.

Woningen
1.280
CBS 2025
Inwoners
3.215
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 437.000
CBS 2025, gemeente € 446.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
98,8%
EP-Online, 806 gelabeld
Dekking energielabels
63,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Stadskwartier
Labelverdeling Stadskwartier
LabelAandeelWoningen
A+++14,9%120
A++10,4%84
A+5,6%45
A37,6%303
B30,3%244
C1,1%9
D0,1%1
Totaal gelabeld100%806
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%217
A+++4,1%1.955
A++2,7%1.313
A+5,9%2.817
A41,7%20.006
B15,8%7.560
C17,2%8.255
D5,2%2.479
E3,4%1.631
F1,9%911
G1,7%794
Totaal gelabeld100%47.938
Energielabels Stadskwartier vergeleken met Amersfoort
LabelStavenStadskwartierAmersfoort
A++++0,0%0,5%
A+++14,9%4,1%
A++10,4%2,7%
A+5,6%5,9%
A37,6%41,7%
B30,3%15,8%
C1,1%17,2%
D0,1%5,2%
E0,0%3,4%
F0,0%1,9%
G0,0%1,7%

Stadskwartier Amersfoort

Deze verdeling gaat over de 63,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Stadskwartier vergeleken met Amersfoort
BouwperiodeStavenStadskwartierAmersfoort
vóór 19450,0%12,4%
1945–19640,0%10,9%
1965–19740,1%11,1%
1975–19910,2%22,6%
1992–200580,6%20,1%
2006–20140,4%12,9%
2015 en later18,6%10,1%

Stadskwartier Amersfoort

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 80,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Stadskwartier vergeleken met Amersfoort
WoningtypeStavenStadskwartierAmersfoort
Vrijstaand4,1%3,9%
Twee-onder-een-kap11,5%12,4%
Hoekwoning6,1%6,5%
Tussenwoning58,4%32,9%
Appartement19,9%44,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Stadskwartier Amersfoort

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
433
33,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.657 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
34 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Nieuwland

Alle buurten in Amersfoort

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.