Groenpeil

Zonnehof in Amersfoort

Buurt in wijk Nederberg, gemeente Amersfoort, postcodegebied 3811. 600 inwoners in 386 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 298 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,2%.

Woningen
386
CBS 2025
Inwoners
600
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 409.000
CBS 2025, gemeente € 446.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
64,8%
EP-Online, 298 gelabeld
Dekking energielabels
77,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zonnehof
Labelverdeling Zonnehof
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%2
A+++3,7%11
A++0,3%1
A+6,7%20
A41,9%125
B11,4%34
C13,4%40
D7,7%23
E5,4%16
F5,0%15
G3,7%11
Totaal gelabeld100%298
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
Ter vergelijking: gemeente Amersfoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%217
A+++4,0%1.935
A++2,6%1.266
A+5,6%2.680
A41,8%19.955
B15,7%7.504
C17,5%8.375
D5,2%2.478
E3,5%1.649
F1,9%922
G1,7%806
Totaal gelabeld100%47.787
Energielabels Zonnehof vergeleken met Amersfoort
LabelStavenZonnehofAmersfoort
A++++0,7%0,5%
A+++3,7%4,0%
A++0,3%2,6%
A+6,7%5,6%
A41,9%41,8%
B11,4%15,7%
C13,4%17,5%
D7,7%5,2%
E5,4%3,5%
F5,0%1,9%
G3,7%1,7%

Zonnehof Amersfoort

Deze verdeling gaat over de 77,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zonnehof vergeleken met Amersfoort
BouwperiodeStavenZonnehofAmersfoort
vóór 194525,5%12,3%
1945–196413,1%10,9%
1965–19743,7%11,1%
1975–199122,5%22,3%
1992–20052,0%19,9%
2006–201430,9%13,2%
2015 en later2,3%10,2%

Zonnehof Amersfoort

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 30,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zonnehof vergeleken met Amersfoort
WoningtypeStavenZonnehofAmersfoort
Vrijstaand0,3%3,9%
Twee-onder-een-kap2,0%12,7%
Hoekwoning1,3%6,2%
Tussenwoning7,0%33,0%
Appartement89,3%44,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Zonnehof Amersfoort

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
26,0%
CBS 2024
Installaties
56
14,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
191 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nederberg

Alle buurten in Amersfoort

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.