Groenpeil

Operabuurt in Amstelveen

Buurt in wijk Bankras, Kostverloren, gemeente Amstelveen, postcodegebied 1183. 2.445 inwoners in 1.124 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 945 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 80,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,0%.

Woningen
1.124
CBS 2025
Inwoners
2.445
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 473.000
CBS 2025, gemeente € 568.000
Koopwoningen
26,0%
CBS 2025
Label A of B
80,7%
EP-Online, 945 gelabeld
Dekking energielabels
84,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Operabuurt
Labelverdeling Operabuurt
LabelAandeelWoningen
A+++7,8%74
A++0,2%2
A+9,4%89
A47,2%446
B16,1%152
C11,6%110
D4,9%46
E2,2%21
F0,3%3
G0,2%2
Totaal gelabeld100%945
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%144
A+++5,0%1.404
A++3,2%904
A+5,7%1.617
A31,7%8.933
B16,8%4.743
C18,9%5.336
D8,7%2.452
E5,7%1.601
F2,3%638
G1,4%404
Totaal gelabeld100%28.176
Energielabels Operabuurt vergeleken met Amstelveen
LabelStavenOperabuurtAmstelveen
A++++0,0%0,5%
A+++7,8%5,0%
A++0,2%3,2%
A+9,4%5,7%
A47,2%31,7%
B16,1%16,8%
C11,6%18,9%
D4,9%8,7%
E2,2%5,7%
F0,3%2,3%
G0,2%1,4%

Operabuurt Amstelveen

Deze verdeling gaat over de 84,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Operabuurt vergeleken met Amstelveen
BouwperiodeStavenOperabuurtAmstelveen
vóór 19450,0%6,5%
1945–19642,8%21,0%
1965–197480,1%25,0%
1975–19910,0%18,2%
1992–20050,0%10,1%
2006–20140,0%9,6%
2015 en later17,1%9,6%

Operabuurt Amstelveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 80,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Operabuurt vergeleken met Amstelveen
WoningtypeStavenOperabuurtAmstelveen
Vrijstaand0,0%2,6%
Twee-onder-een-kap5,5%6,9%
Hoekwoning2,3%5,4%
Tussenwoning29,6%25,5%
Appartement62,5%59,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Operabuurt Amstelveen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
266
23,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
648 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
34 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Bankras, Kostverloren

Alle buurten in Amstelveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.