BG-terrein e.o. in Amsterdam
Buurt in wijk Burgwallen-Oude Zijde, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1012. 720 inwoners in 411 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 248 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.
- Woningen
- 411
- CBS 2025
- Inwoners
- 720
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 565.000
- CBS 2025, gemeente € 518.000
- Koopwoningen
- 22,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 49,6%
- EP-Online, 248 gelabeld
- Dekking energielabels
- 60,3%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 1,2% | 3 |
| A++ | 0,4% | 1 |
| A+ | 0,8% | 2 |
| A | 19,8% | 49 |
| B | 27,4% | 68 |
| C | 18,5% | 46 |
| D | 9,7% | 24 |
| E | 8,1% | 20 |
| F | 8,1% | 20 |
| G | 6,0% | 15 |
| Totaal gelabeld | 100% | 248 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 1.072 |
| A+++ | 3,4% | 12.444 |
| A++ | 4,6% | 17.059 |
| A+ | 6,4% | 23.875 |
| A | 30,2% | 111.945 |
| B | 14,4% | 53.563 |
| C | 20,7% | 76.968 |
| D | 10,0% | 37.191 |
| E | 4,9% | 18.328 |
| F | 2,4% | 9.018 |
| G | 2,6% | 9.597 |
| Totaal gelabeld | 100% | 371.060 |
| Label | Staven | BG-terrein e.o. | Amsterdam |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 0,3% | |
| A+++ | 1,2% | 3,4% | |
| A++ | 0,4% | 4,6% | |
| A+ | 0,8% | 6,4% | |
| A | 19,8% | 30,2% | |
| B | 27,4% | 14,4% | |
| C | 18,5% | 20,7% | |
| D | 9,7% | 10,0% | |
| E | 8,1% | 4,9% | |
| F | 8,1% | 2,4% | |
| G | 6,0% | 2,6% |
BG-terrein e.o. Amsterdam
Deze verdeling gaat over de 60,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | BG-terrein e.o. | Amsterdam |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 72,6% | 35,6% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 9,7% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 6,3% | |
| 1975–1991 | 27,0% | 14,5% | |
| 1992–2005 | 0,4% | 9,1% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 8,3% | |
| 2015 en later | 0,0% | 16,5% |
BG-terrein e.o. Amsterdam
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Vooroorlogse bouw
Grootste groep in deze buurt: 72,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.
Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | BG-terrein e.o. | Amsterdam |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 0,0% | 0,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 0,8% | 1,7% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 1,3% | |
| Tussenwoning | 2,4% | 7,7% | |
| Appartement | 74,2% | 88,1% | |
| Onbekend type | 22,6% | 0,9% |
BG-terrein e.o. Amsterdam
CBS · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS
- Installaties
- –
- CBS
- Opgesteld vermogen
- –
- CBS
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Burgwallen-Oude Zijde
- Burgwallen-Oost 1.045 woningen
- Kop Zeedijk 763 woningen
- Nes e.o. 265 woningen
- Oude Kerk e.o. 545 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 60,3% (248 van 411 woningen).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.