Groenpeil

Buikslotermeer-Noord in Amsterdam

Buurt in wijk Buikslotermeer, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1022 en postcodegebied 1025. 2.485 inwoners in 1.250 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 671 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 28,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
1.250
CBS 2025
Inwoners
2.485
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 373.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
49,0%
CBS 2025
Label A of B
28,0%
EP-Online, 671 gelabeld
Dekking energielabels
53,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Buikslotermeer-Noord
Labelverdeling Buikslotermeer-Noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,3%2
A++0,1%1
A+1,0%7
A10,1%68
B16,2%109
C34,1%229
D18,6%125
E10,4%70
F6,7%45
G2,1%14
Totaal gelabeld100%671
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.095
A+++3,4%12.734
A++4,7%17.544
A+6,7%24.866
A30,1%112.196
B14,4%53.852
C20,7%77.358
D9,9%36.886
E4,8%18.046
F2,4%8.926
G2,5%9.436
Totaal gelabeld100%372.939
Energielabels Buikslotermeer-Noord vergeleken met Amsterdam
LabelStavenBuikslotermeer-NoordAmsterdam
A++++0,1%0,3%
A+++0,3%3,4%
A++0,1%4,7%
A+1,0%6,7%
A10,1%30,1%
B16,2%14,4%
C34,1%20,7%
D18,6%9,9%
E10,4%4,8%
F6,7%2,4%
G2,1%2,5%

Buikslotermeer-Noord Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 53,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Buikslotermeer-Noord vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenBuikslotermeer-NoordAmsterdam
vóór 19450,0%35,6%
1945–19640,0%9,7%
1965–197489,9%6,4%
1975–19912,7%14,5%
1992–20057,5%9,1%
2006–20140,0%8,2%
2015 en later0,0%16,5%

Buikslotermeer-Noord Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 89,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Buikslotermeer-Noord vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenBuikslotermeer-NoordAmsterdam
Vrijstaand0,1%0,4%
Twee-onder-een-kap2,1%1,6%
Hoekwoning1,2%1,3%
Tussenwoning8,6%7,7%
Appartement83,3%88,0%
Onbekend type4,6%0,9%

Buikslotermeer-Noord Amsterdam

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Buikslotermeer

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.