Groenpeil

Gein 2 in Amsterdam

Buurt in wijk Gein, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1107. 1.660 inwoners in 746 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 568 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
746
CBS 2025
Inwoners
1.660
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 295.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
24,0%
CBS 2025
Label A of B
40,5%
EP-Online, 568 gelabeld
Dekking energielabels
76,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Gein 2
Labelverdeling Gein 2
LabelAandeelWoningen
A12,9%73
B27,6%157
C55,6%316
D1,6%9
E1,4%8
F0,5%3
G0,4%2
Totaal gelabeld100%568
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.095
A+++3,4%12.734
A++4,7%17.544
A+6,7%24.866
A30,1%112.196
B14,4%53.852
C20,7%77.358
D9,9%36.886
E4,8%18.046
F2,4%8.926
G2,5%9.436
Totaal gelabeld100%372.939
Energielabels Gein 2 vergeleken met Amsterdam
LabelStavenGein 2Amsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,0%4,7%
A+0,0%6,7%
A12,9%30,1%
B27,6%14,4%
C55,6%20,7%
D1,6%9,9%
E1,4%4,8%
F0,5%2,4%
G0,4%2,5%

Gein 2 Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 76,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Gein 2 vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenGein 2Amsterdam
vóór 19450,5%35,6%
1945–19640,0%9,7%
1965–19740,0%6,4%
1975–199199,5%14,5%
1992–20050,0%9,1%
2006–20140,0%8,2%
2015 en later0,0%16,5%

Gein 2 Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Gein 2 vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenGein 2Amsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap0,0%1,6%
Hoekwoning0,0%1,3%
Tussenwoning0,0%7,7%
Appartement100,0%88,0%
Onbekend type0,0%0,9%

Gein 2 Amsterdam

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
3
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Gein

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.