Groenpeil

Havenkwartier IJburg in Amsterdam

Buurt in wijk IJburg-Zuid, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1087. 2.155 inwoners in 1.097 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 984 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
1.097
CBS 2025
Inwoners
2.155
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 481.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
23,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 984 gelabeld
Dekking energielabels
89,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Havenkwartier IJburg
Labelverdeling Havenkwartier IJburg
LabelAandeelWoningen
A+++16,1%158
A++11,8%116
A+24,2%238
A46,0%453
B1,9%19
Totaal gelabeld100%984
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.095
A+++3,4%12.734
A++4,7%17.544
A+6,7%24.866
A30,1%112.196
B14,4%53.852
C20,7%77.358
D9,9%36.886
E4,8%18.046
F2,4%8.926
G2,5%9.436
Totaal gelabeld100%372.939
Energielabels Havenkwartier IJburg vergeleken met Amsterdam
LabelStavenHavenkwartier IJburgAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++16,1%3,4%
A++11,8%4,7%
A+24,2%6,7%
A46,0%30,1%
B1,9%14,4%
C0,0%20,7%
D0,0%9,9%
E0,0%4,8%
F0,0%2,4%
G0,0%2,5%

Havenkwartier IJburg Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 89,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Havenkwartier IJburg vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenHavenkwartier IJburgAmsterdam
vóór 19450,0%35,6%
1945–19640,0%9,7%
1965–19740,0%6,4%
1975–19910,0%14,5%
1992–20050,0%9,1%
2006–201466,4%8,2%
2015 en later33,6%16,5%

Havenkwartier IJburg Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 66,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Havenkwartier IJburg vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenHavenkwartier IJburgAmsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap0,7%1,6%
Hoekwoning0,9%1,3%
Tussenwoning7,0%7,7%
Appartement91,4%88,0%
Onbekend type0,0%0,9%

Havenkwartier IJburg Amsterdam

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk IJburg-Zuid

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.