Groenpeil

Marjoleinterrein in Amsterdam

Buurt in wijk Banne Buiksloot, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1034. 340 inwoners in 148 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 74 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.

Woningen
148
CBS 2025
Inwoners
340
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 518.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
52,7%
EP-Online, 74 gelabeld
Dekking energielabels
50,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Marjoleinterrein
Labelverdeling Marjoleinterrein
LabelAandeelWoningen
A+2,7%2
A21,6%16
B28,4%21
C33,8%25
D5,4%4
E2,7%2
F1,4%1
G4,1%3
Totaal gelabeld100%74
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.072
A+++3,4%12.444
A++4,6%17.059
A+6,4%23.875
A30,2%111.945
B14,4%53.563
C20,7%76.968
D10,0%37.191
E4,9%18.328
F2,4%9.018
G2,6%9.597
Totaal gelabeld100%371.060
Energielabels Marjoleinterrein vergeleken met Amsterdam
LabelStavenMarjoleinterreinAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,0%4,6%
A+2,7%6,4%
A21,6%30,2%
B28,4%14,4%
C33,8%20,7%
D5,4%10,0%
E2,7%4,9%
F1,4%2,4%
G4,1%2,6%

Marjoleinterrein Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 50,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Marjoleinterrein vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenMarjoleinterreinAmsterdam
vóór 19454,1%35,6%
1945–19645,4%9,7%
1965–19740,0%6,3%
1975–199173,0%14,5%
1992–20050,0%9,1%
2006–201417,6%8,3%
2015 en later0,0%16,5%

Marjoleinterrein Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 73,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Marjoleinterrein vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenMarjoleinterreinAmsterdam
Vrijstaand5,4%0,4%
Twee-onder-een-kap9,5%1,7%
Hoekwoning2,7%1,3%
Tussenwoning20,3%7,7%
Appartement62,2%88,1%
Onbekend type0,0%0,9%

Marjoleinterrein Amsterdam

CBS · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Banne Buiksloot

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.