Groenpeil

Minervabuurt-Noord in Amsterdam

Buurt in wijk Apollobuurt, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1077. 1.410 inwoners in 621 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 378 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 23,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.

Woningen
621
CBS 2025
Inwoners
1.410
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 1.401.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
23,8%
EP-Online, 378 gelabeld
Dekking energielabels
60,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Minervabuurt-Noord
Labelverdeling Minervabuurt-Noord
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A++0,3%1
A+0,8%3
A10,8%41
B11,6%44
C30,4%115
D17,5%66
E14,3%54
F6,3%24
G7,7%29
Totaal gelabeld100%378
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.072
A+++3,4%12.444
A++4,6%17.059
A+6,4%23.875
A30,2%111.945
B14,4%53.563
C20,7%76.968
D10,0%37.191
E4,9%18.328
F2,4%9.018
G2,6%9.597
Totaal gelabeld100%371.060
Energielabels Minervabuurt-Noord vergeleken met Amsterdam
LabelStavenMinervabuurt-NoordAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++0,3%3,4%
A++0,3%4,6%
A+0,8%6,4%
A10,8%30,2%
B11,6%14,4%
C30,4%20,7%
D17,5%10,0%
E14,3%4,9%
F6,3%2,4%
G7,7%2,6%

Minervabuurt-Noord Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 60,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Minervabuurt-Noord vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenMinervabuurt-NoordAmsterdam
vóór 194598,1%35,6%
1945–19641,3%9,7%
1965–19740,0%6,3%
1975–19910,5%14,5%
1992–20050,0%9,1%
2006–20140,0%8,3%
2015 en later0,0%16,5%

Minervabuurt-Noord Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 98,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Minervabuurt-Noord vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenMinervabuurt-NoordAmsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap0,0%1,7%
Hoekwoning1,1%1,3%
Tussenwoning6,3%7,7%
Appartement92,6%88,1%
Onbekend type0,0%0,9%

Minervabuurt-Noord Amsterdam

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Apollobuurt

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.