Groenpeil

Molenwijk in Amsterdam

Buurt in wijk Oostzanerwerf, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1035. 2.995 inwoners in 1.416 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.284 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
1.416
CBS 2025
Inwoners
2.995
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 286.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
17,0%
CBS 2025
Label A of B
38,5%
EP-Online, 1.284 gelabeld
Dekking energielabels
90,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Molenwijk
Labelverdeling Molenwijk
LabelAandeelWoningen
A+3,7%48
A28,3%364
B6,4%82
C41,5%533
D15,3%197
E2,6%33
F0,5%7
G1,6%20
Totaal gelabeld100%1.284
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.095
A+++3,4%12.734
A++4,7%17.544
A+6,7%24.866
A30,1%112.196
B14,4%53.852
C20,7%77.358
D9,9%36.886
E4,8%18.046
F2,4%8.926
G2,5%9.436
Totaal gelabeld100%372.939
Energielabels Molenwijk vergeleken met Amsterdam
LabelStavenMolenwijkAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,0%4,7%
A+3,7%6,7%
A28,3%30,1%
B6,4%14,4%
C41,5%20,7%
D15,3%9,9%
E2,6%4,8%
F0,5%2,4%
G1,6%2,5%

Molenwijk Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 90,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Molenwijk vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenMolenwijkAmsterdam
vóór 19450,1%35,6%
1945–19640,0%9,7%
1965–197482,7%6,4%
1975–199117,2%14,5%
1992–20050,0%9,1%
2006–20140,0%8,2%
2015 en later0,0%16,5%

Molenwijk Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 82,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Molenwijk vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenMolenwijkAmsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap0,0%1,6%
Hoekwoning0,0%1,3%
Tussenwoning0,0%7,7%
Appartement100,0%88,0%
Onbekend type0,0%0,9%

Molenwijk Amsterdam

CBS · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Oostzanerwerf

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.