Groenpeil

NDSM terrein in Amsterdam

Buurt in wijk Noordelijke IJ-oevers-West, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1033. 4.265 inwoners in 2.923 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.747 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
2.923
CBS 2025
Inwoners
4.265
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 460.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
6,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 2.747 gelabeld
Dekking energielabels
94,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling NDSM terrein
Labelverdeling NDSM terrein
LabelAandeelWoningen
A+++2,9%80
A++36,7%1.008
A+10,8%297
A49,6%1.362
Totaal gelabeld100%2.747
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.095
A+++3,4%12.734
A++4,7%17.544
A+6,7%24.866
A30,1%112.196
B14,4%53.852
C20,7%77.358
D9,9%36.886
E4,8%18.046
F2,4%8.926
G2,5%9.436
Totaal gelabeld100%372.939
Energielabels NDSM terrein vergeleken met Amsterdam
LabelStavenNDSM terreinAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++2,9%3,4%
A++36,7%4,7%
A+10,8%6,7%
A49,6%30,1%
B0,0%14,4%
C0,0%20,7%
D0,0%9,9%
E0,0%4,8%
F0,0%2,4%
G0,0%2,5%

NDSM terrein Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 94,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes NDSM terrein vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenNDSM terreinAmsterdam
vóór 19450,0%35,6%
1945–19640,0%9,7%
1965–19740,0%6,4%
1975–19910,0%14,5%
1992–20050,0%9,1%
2006–20143,5%8,2%
2015 en later96,5%16,5%

NDSM terrein Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 96,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes NDSM terrein vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenNDSM terreinAmsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap0,0%1,6%
Hoekwoning0,0%1,3%
Tussenwoning0,0%7,7%
Appartement100,0%88,0%
Onbekend type0,0%0,9%

NDSM terrein Amsterdam

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
5
40 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordelijke IJ-oevers-West

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.