Groenpeil

Park Haagseweg in Amsterdam

Buurt in wijk Sloten/Nieuw-Sloten, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1066. 965 inwoners in 440 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 224 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.

Woningen
440
CBS 2025
Inwoners
965
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 642.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
70,1%
EP-Online, 224 gelabeld
Dekking energielabels
50,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Park Haagseweg
Labelverdeling Park Haagseweg
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++0,9%2
A++1,3%3
A+3,6%8
A30,8%69
B33,0%74
C29,0%65
D0,9%2
Totaal gelabeld100%224
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.072
A+++3,4%12.444
A++4,6%17.059
A+6,4%23.875
A30,2%111.945
B14,4%53.563
C20,7%76.968
D10,0%37.191
E4,9%18.328
F2,4%9.018
G2,6%9.597
Totaal gelabeld100%371.060
Energielabels Park Haagseweg vergeleken met Amsterdam
LabelStavenPark HaagsewegAmsterdam
A++++0,4%0,3%
A+++0,9%3,4%
A++1,3%4,6%
A+3,6%6,4%
A30,8%30,2%
B33,0%14,4%
C29,0%20,7%
D0,9%10,0%
E0,0%4,9%
F0,0%2,4%
G0,0%2,6%

Park Haagseweg Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 50,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Park Haagseweg vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenPark HaagsewegAmsterdam
vóór 19450,0%35,6%
1945–19640,0%9,7%
1965–19740,0%6,3%
1975–199144,2%14,5%
1992–200549,1%9,1%
2006–20144,0%8,3%
2015 en later2,7%16,5%

Park Haagseweg Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 49,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Park Haagseweg vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenPark HaagsewegAmsterdam
Vrijstaand5,8%0,4%
Twee-onder-een-kap20,1%1,7%
Hoekwoning5,8%1,3%
Tussenwoning21,4%7,7%
Appartement46,9%88,1%
Onbekend type0,0%0,9%

Park Haagseweg Amsterdam

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Sloten/Nieuw-Sloten

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.