Groenpeil

Staalmanbuurt in Amsterdam

Buurt in wijk Slotervaart-Zuid, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1066. 3.840 inwoners in 1.595 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.565 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 89,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
1.595
CBS 2025
Inwoners
3.840
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 486.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
17,0%
CBS 2025
Label A of B
89,2%
EP-Online, 1.565 gelabeld
Dekking energielabels
98,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Staalmanbuurt
Labelverdeling Staalmanbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++11,2%175
A++13,9%217
A+7,9%124
A50,1%784
B6,1%96
C8,7%136
D1,0%15
E0,8%12
F0,3%4
G0,1%2
Totaal gelabeld100%1.565
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.095
A+++3,4%12.734
A++4,7%17.544
A+6,7%24.866
A30,1%112.196
B14,4%53.852
C20,7%77.358
D9,9%36.886
E4,8%18.046
F2,4%8.926
G2,5%9.436
Totaal gelabeld100%372.939
Energielabels Staalmanbuurt vergeleken met Amsterdam
LabelStavenStaalmanbuurtAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++11,2%3,4%
A++13,9%4,7%
A+7,9%6,7%
A50,1%30,1%
B6,1%14,4%
C8,7%20,7%
D1,0%9,9%
E0,8%4,8%
F0,3%2,4%
G0,1%2,5%

Staalmanbuurt Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 98,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Staalmanbuurt vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenStaalmanbuurtAmsterdam
vóór 19450,1%35,6%
1945–196428,9%9,7%
1965–19740,1%6,4%
1975–19913,6%14,5%
1992–20050,0%9,1%
2006–201427,0%8,2%
2015 en later40,3%16,5%

Staalmanbuurt Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 40,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Staalmanbuurt vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenStaalmanbuurtAmsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap1,5%1,6%
Hoekwoning0,3%1,3%
Tussenwoning7,1%7,7%
Appartement91,1%88,0%
Onbekend type0,0%0,9%

Staalmanbuurt Amsterdam

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
5
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Slotervaart-Zuid

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.