Groenpeil

Veluwebuurt in Amsterdam

Buurt in wijk Scheldebuurt, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1079. 1.290 inwoners in 937 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 797 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.

Woningen
937
CBS 2025
Inwoners
1.290
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 483.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
10,0%
CBS 2025
Label A of B
60,7%
EP-Online, 797 gelabeld
Dekking energielabels
85,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Veluwebuurt
Labelverdeling Veluwebuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++0,1%1
A+35,3%281
A23,5%187
B1,8%14
C23,0%183
D3,0%24
E7,2%57
F3,0%24
G3,1%25
Totaal gelabeld100%797
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.072
A+++3,4%12.444
A++4,6%17.059
A+6,4%23.875
A30,2%111.945
B14,4%53.563
C20,7%76.968
D10,0%37.191
E4,9%18.328
F2,4%9.018
G2,6%9.597
Totaal gelabeld100%371.060
Energielabels Veluwebuurt vergeleken met Amsterdam
LabelStavenVeluwebuurtAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++0,1%3,4%
A++0,1%4,6%
A+35,3%6,4%
A23,5%30,2%
B1,8%14,4%
C23,0%20,7%
D3,0%10,0%
E7,2%4,9%
F3,0%2,4%
G3,1%2,6%

Veluwebuurt Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 85,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Veluwebuurt vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenVeluwebuurtAmsterdam
vóór 19450,0%35,6%
1945–196474,7%9,7%
1965–19744,3%6,3%
1975–19910,0%14,5%
1992–200514,1%9,1%
2006–20144,3%8,3%
2015 en later2,8%16,5%

Veluwebuurt Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 74,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Veluwebuurt vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenVeluwebuurtAmsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap0,8%1,7%
Hoekwoning1,1%1,3%
Tussenwoning3,0%7,7%
Appartement94,5%88,1%
Onbekend type0,6%0,9%

Veluwebuurt Amsterdam

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Scheldebuurt

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.