Groenpeil

Werengouw-Zuid in Amsterdam

Buurt in wijk Waterlandpleinbuurt, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1024. 1.610 inwoners in 593 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 406 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 17,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.

Woningen
593
CBS 2025
Inwoners
1.610
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 436.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
17,0%
EP-Online, 406 gelabeld
Dekking energielabels
68,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Werengouw-Zuid
Labelverdeling Werengouw-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,7%3
A+0,2%1
A7,9%32
B7,9%32
C37,4%152
D25,9%105
E15,5%63
F2,5%10
G1,7%7
Totaal gelabeld100%406
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.072
A+++3,4%12.444
A++4,6%17.059
A+6,4%23.875
A30,2%111.945
B14,4%53.563
C20,7%76.968
D10,0%37.191
E4,9%18.328
F2,4%9.018
G2,6%9.597
Totaal gelabeld100%371.060
Energielabels Werengouw-Zuid vergeleken met Amsterdam
LabelStavenWerengouw-ZuidAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++0,2%3,4%
A++0,7%4,6%
A+0,2%6,4%
A7,9%30,2%
B7,9%14,4%
C37,4%20,7%
D25,9%10,0%
E15,5%4,9%
F2,5%2,4%
G1,7%2,6%

Werengouw-Zuid Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 68,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Werengouw-Zuid vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenWerengouw-ZuidAmsterdam
vóór 19450,0%35,6%
1945–19647,6%9,7%
1965–197481,5%6,3%
1975–19911,5%14,5%
1992–20059,4%9,1%
2006–20140,0%8,3%
2015 en later0,0%16,5%

Werengouw-Zuid Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 81,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Werengouw-Zuid vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenWerengouw-ZuidAmsterdam
Vrijstaand4,4%0,4%
Twee-onder-een-kap3,0%1,7%
Hoekwoning3,4%1,3%
Tussenwoning10,3%7,7%
Appartement78,8%88,1%
Onbekend type0,0%0,9%

Werengouw-Zuid Amsterdam

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Waterlandpleinbuurt

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.