Groenpeil

Woon- en Groengebied Sloterdijk in Amsterdam

Buurt in wijk Sloterdijk-West, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1014. 1.460 inwoners in 872 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.119 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 89,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.

Woningen
872
CBS 2025
Inwoners
1.460
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 548.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
11,0%
CBS 2025
Label A of B
89,1%
EP-Online, 1.119 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Woon- en Groengebied Sloterdijk
Labelverdeling Woon- en Groengebied Sloterdijk
LabelAandeelWoningen
A+++52,2%584
A++20,8%233
A+1,6%18
A7,1%80
B7,3%82
C8,9%100
D1,1%12
E0,4%5
F0,3%3
G0,2%2
Totaal gelabeld100%1.119
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.072
A+++3,4%12.444
A++4,6%17.059
A+6,4%23.875
A30,2%111.945
B14,4%53.563
C20,7%76.968
D10,0%37.191
E4,9%18.328
F2,4%9.018
G2,6%9.597
Totaal gelabeld100%371.060
Energielabels Woon- en Groengebied Sloterdijk vergeleken met Amsterdam
LabelStavenWoon- en Groengebied SloterdijkAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++52,2%3,4%
A++20,8%4,6%
A+1,6%6,4%
A7,1%30,2%
B7,3%14,4%
C8,9%20,7%
D1,1%10,0%
E0,4%4,9%
F0,3%2,4%
G0,2%2,6%

Woon- en Groengebied Sloterdijk Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Woon- en Groengebied Sloterdijk vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenWoon- en Groengebied SloterdijkAmsterdam
vóór 19451,3%35,6%
1945–19640,0%9,7%
1965–19748,1%6,3%
1975–19910,6%14,5%
1992–200516,5%9,1%
2006–20140,0%8,3%
2015 en later73,4%16,5%

Woon- en Groengebied Sloterdijk Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 73,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Woon- en Groengebied Sloterdijk vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenWoon- en Groengebied SloterdijkAmsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap0,4%1,7%
Hoekwoning0,4%1,3%
Tussenwoning1,0%7,7%
Appartement98,2%88,1%
Onbekend type0,0%0,9%

Woon- en Groengebied Sloterdijk Amsterdam

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
2
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.