Groenpeil

Anklaar in Apeldoorn

Buurt in wijk Noordoost, gemeente Apeldoorn, postcodegebied 7323. 4.665 inwoners in 2.146 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.601 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 82,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,9%.

Woningen
2.146
CBS 2025
Inwoners
4.665
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 314.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
82,1%
EP-Online, 1.601 gelabeld
Dekking energielabels
74,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Anklaar
Labelverdeling Anklaar
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++4,1%66
A++2,2%35
A+12,7%204
A53,7%859
B9,4%150
C12,5%200
D3,9%62
E1,1%17
F0,3%5
G0,1%2
Totaal gelabeld100%1.601
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%378
A+++3,3%1.693
A++1,6%853
A+5,3%2.750
A33,4%17.358
B16,5%8.580
C21,4%11.097
D7,8%4.072
E3,5%1.837
F2,9%1.525
G3,4%1.774
Totaal gelabeld100%51.917
Energielabels Anklaar vergeleken met Apeldoorn
LabelStavenAnklaarApeldoorn
A++++0,1%0,7%
A+++4,1%3,3%
A++2,2%1,6%
A+12,7%5,3%
A53,7%33,4%
B9,4%16,5%
C12,5%21,4%
D3,9%7,8%
E1,1%3,5%
F0,3%2,9%
G0,1%3,4%

Anklaar Apeldoorn

Deze verdeling gaat over de 74,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Anklaar vergeleken met Apeldoorn
BouwperiodeStavenAnklaarApeldoorn
vóór 19450,2%11,6%
1945–19640,0%13,4%
1965–197460,1%19,3%
1975–19915,2%25,3%
1992–20052,9%12,9%
2006–20145,6%9,0%
2015 en later26,0%8,5%

Anklaar Apeldoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 60,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Anklaar vergeleken met Apeldoorn
WoningtypeStavenAnklaarApeldoorn
Vrijstaand4,3%12,9%
Twee-onder-een-kap6,2%15,0%
Hoekwoning9,6%8,0%
Tussenwoning31,2%25,6%
Appartement48,7%35,8%
Onbekend type0,1%2,7%

Anklaar Apeldoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
628
29,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.952 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
56 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Noordoost

Alle buurten in Apeldoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.