Groenpeil

Holthuizen in Apeldoorn

Buurt in wijk Zuidwest, gemeente Apeldoorn, postcodegebied 7335. 505 inwoners in 56 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 24 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 29,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,9%.

Woningen
56
CBS 2025
Inwoners
505
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 537.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
29,2%
EP-Online, 24 gelabeld
Dekking energielabels
42,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Holthuizen
Labelverdeling Holthuizen
LabelAandeelWoningen
A+++8,3%2
A+4,2%1
A12,5%3
B4,2%1
C16,7%4
D20,8%5
E4,2%1
F12,5%3
G16,7%4
Totaal gelabeld100%24
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%378
A+++3,3%1.693
A++1,6%853
A+5,3%2.750
A33,4%17.358
B16,5%8.580
C21,4%11.097
D7,8%4.072
E3,5%1.837
F2,9%1.525
G3,4%1.774
Totaal gelabeld100%51.917
Energielabels Holthuizen vergeleken met Apeldoorn
LabelStavenHolthuizenApeldoorn
A++++0,0%0,7%
A+++8,3%3,3%
A++0,0%1,6%
A+4,2%5,3%
A12,5%33,4%
B4,2%16,5%
C16,7%21,4%
D20,8%7,8%
E4,2%3,5%
F12,5%2,9%
G16,7%3,4%

Holthuizen Apeldoorn

Deze verdeling gaat over de 42,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Holthuizen vergeleken met Apeldoorn
BouwperiodeStavenHolthuizenApeldoorn
vóór 194579,2%11,6%
1945–19640,0%13,4%
1965–19740,0%19,3%
1975–19914,2%25,3%
1992–20058,3%12,9%
2006–20140,0%9,0%
2015 en later8,3%8,5%

Holthuizen Apeldoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 79,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Holthuizen vergeleken met Apeldoorn
WoningtypeStavenHolthuizenApeldoorn
Vrijstaand62,5%12,9%
Twee-onder-een-kap37,5%15,0%
Hoekwoning0,0%8,0%
Tussenwoning0,0%25,6%
Appartement0,0%35,8%
Onbekend type0,0%2,7%

Holthuizen Apeldoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
23
41,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
87 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zuidwest

Alle buurten in Apeldoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.